Blog

Leczenie pijawkami – na co pomaga

leczenie pijawkami Balanse Wrocław

Hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami to metoda leczenia, która w ostatnich latach cieszy się relatywnie dużą popularnością i dobrą renomą. Ta metoda leczenia posiada bowiem szerokie spektrum walorów i pomaga na wiele różnych dolegliwości. Choć społeczeństwo nadal posiada pewne obiekcje przed korzystaniem z niej, to długa lista zalet hirudoterapii sprawia, że jest ona idealną opcją dla osób zmagających się z licznymi problemami zdrowotnymi. 

Czy pijawki pomagają na łuszczycę?

Łuszczyca to jedna z najpopularniejszych chorób skórnych, a jej leczenie często jest skomplikowane i niezwykle nieprzyjemne. Leczenie pijawkami umożliwia jednak poprawę kondycji skóry chorego, albowiem dzięki zastosowaniu pijawek skóra staje się miększa, milsza w dotyku, a wszelkie zaczerwienienia ulegają ewidentnemu zredukowaniu. Co więcej, pijawki sprawiają, że skóra chorego zyskuje dawne walory estetyczne, ponieważ odzyskuje optymalny kolor, a liczba łusek zostaje zdecydowanie zmniejszona. Oznacza to, że osoby zmagające się z łuszczycą powinny wypróbować tę metodę. 

Czy pijawki leczą hemoroidy?

Hirudoterapia posiada szeroki zakres właściwości i odpowiada za pobudzanie całego układu krążenia oraz wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe. Długa lista zalet leczenia pijawkami sprawia, że idealnie nadaje się ono do leczenia hemoroidów. Hirudoterapia umożliwia bowiem zniwelowanie bólu i wpływa na poprawę samopoczucia chorego. Co więcej, ślina pijawek zawiera specjalne enzymy, dzięki którym nie powstają niechciane skrzepliny krwi. Dzięki leczeniu pijawkami osoby chore na hemoroidy w mgnieniu oka mogą usunąć olbrzymi dyskomfort.  

Czy pijawki są dobre na rwę kulszową?

Rwa kulszowa to niezwykle nieprzyjemna choroba, której wyleczenie jest niezwykle trudne. Również w tym przypadku kluczowe może być jednak skorzystanie z hirudoterapii, albowiem pijawki odpowiadają za ukrwienie nerwu w rwie kulszowej. Ślina pijawek posiada dodatkowo działanie przeciwzakrzepowe, co może znacząco poprawić sytuację osoby zmagającej się z rwą kulszową. Dzięki zastosowaniu leczenia pijawkami zmniejszony może zostać także niechciany obrzęk. Podobnie jak w przypadku wielu innych chorób, także rwa kulszowa może zostać złagodzona za pomocą hirudoterapii. 

Jak oczyścić wątrobę pijawkami?

Pijawki posiadają fundamentalne znaczenie w leczeniu szeroko pojętych chorób wątroby. Ich postawienie w pobliżu woreczka żółciowego sprawia, że wątroba może powrócić do swojego dawnego stanu i z powrotem realizować wszystkie funkcje w odpowiedni sposób. Dzięki zastosowaniu pijawek zwiększony zostaje również przepływ krwi, poprawiona zostaje kondycja układu pokarmowego, a osoby odchudzające się mogą liczyć na zdecydowanie lepsze i szybsze efekty. Hirudoterapia odpowiada bowiem za poprawę naszego metabolizmu i poprawę ogólnego samopoczucia. 

Czy pijawki pomagają schudnąć?

Jedną z największych zalet pijawek jest fakt, że bardzo pomagają one w schudnięciu. Odpowiadają one nie tylko za poprawę metabolizmu, ale również przyczyniają się do wyraźnego spadku wagi. Osoby zmagające się z nadmiarem kilogramów mogą również liczyć na większą wenę do zmiany swojej sylwetki. Hirudoterapia wpływa bowiem na zwiększenie naszej witalności i sprawia, że posiadamy większą chęć do ćwiczeń. Osoby, które chcą szybko, a zarazem bezpiecznie schudnąć, powinny zatem poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z leczenia pijawkami. 

Czy pijawki są dobre na zatoki?

Istotną właściwością hirudoterapii jest również fakt, że jest ona niezwykle pomocna w leczeniu zatok. Leczenie pijawkami sprawia, że zatoki oczyszczają się w mgnieniu oka, dzięki czemu możliwe jest odstawienie leków przeciwbólowych. Hirudoterapia równocześnie przyczynia się do zniwelowania bólów głowy, które nierzadko występują w połączeniu z problemami dotyczącymi zatok. Leczenie pijawkami perfekcyjnie sprawdzi się przy leczeniu zapalenia zatok i bardzo szybko przyniesie ulgę choremu, który narzekał na dyskomfort. 

Czy można wyleczyć żylaki pijawkami?

Wiele osób jest utwierdzonych w przekonaniu, że leczenie żylaków może odbywać się tylko farmakologicznie lub za pomocą ryzykownych operacji. W rzeczywistości jest to nieprawda, albowiem hirudoterapia działa niezwykle kojąco i umożliwia zażegnanie problemów z żylakami. Leczenie pijawkami odpowiada za niszczenie skrzepów oraz obniża krzepliwość krwi, dzięki czemu osoby zmagające się z żylakami w mgnieniu oka powinny zauważyć wyraźną poprawę. Hirudoterapia posiada również właściwości prewencyjne, albowiem niweluje prawdopodobieństwo powstawania zatorów żylnych w przyszłości. 

Pijawki a alkohol

Istotne w leczeniu pijawkami jest przestrzeganie kilku zasad, które sprawią, że hirudoterapia będzie bezpieczna i skuteczna. Jedną z najważniejszych reguł jest unikanie alkoholu, albowiem jego intensywny zapach może stanowić utrudnienie w przyssaniu się pijawki. Co ważne, niewskazane jest również picie alkoholu bezpośrednio po przeprowadzonej hirudoterapii, gdyż napoje wyskokowe rozszerzają naczynia krwionośne, co może być bardzo niebezpieczne dla osób, które skorzystały z takiej metody leczenia

Może zainteresuje Cię również:

Medycyna Chińska – Filozofia równowagi życiowej

Medycyna Chińska – Filozofia równowagi życiowej

Tradycyjna medycyna chińska istnieje od ponad 2 tys. lat. Według filozofii Wschodu ciało i umysł człowieka są ze sobą ściśle powiązane, podobnie jak człowiek i natura.  Medycyna chińska szuka różnych sposobów na odnalezienie harmonii z naturą i jej...

Mata do akupresury – jak działa? Jak stosować? Jakie ma zalecenia?

Mata do akupresury – jak działa? Jak stosować? Jakie ma zalecenia?

Głównym zaleceniem maty do akupresury jest USUNIĘCIE ZESPOŁU BÓLOWEGO Zalecamy ją w celu złagodzenia miejscowego bólu umieszczonego w różnych obszarach; bóle kręgosłupa (odcinek krzyżowo -lędźwiowy, odcinek piersiowy, odcinek szyjny), a także zalecany w bólach stawów...