Akupunktura na zatoki

Home 9 Terapie 9 Akupunktura zdrowotna 9 Akupunktura na zatoki

Akupunktura wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie

Leczenie za pomocą akupunktury ma swoje źródła w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, a polega na poruszaniu przepływów w kanałach energetycznych, przy użyciu specjalnych igieł. Ta metoda leczenia jest doceniania za efekt wyraźnego efektu przeciwbólowego. Ponadto jest to bezpieczna metoda i nie ma skutków ubocznych, dlatego nie należy się jej obawiać. Ważne jest, że ta metoda zakłada uważny wywiad z pacjentem i indywidualne podejście do cech jednostkowych. Diagnozuje się przyczyny choroby, omawia się plan terapii, a także dodatkowe, naturalne wspomagające metody jak dieta czy zioła.

Umów się na wizytę

Zapraszamy na konsultację.

Czy bóle zatokowe są wskazaniem do akupunktury?

Jak najbardziej, bo zapalenie zatok mieści się w dolegliwościach bólowych. Akupunktura jest bardzo polecana na wszelkie dolegliwości bólowe, które ciężko jest zwalczyć za pomocą tradycyjnych metod leczenia. Akupunktura na zatoki to doskonała alternatywa dla osób, które skarżą się na przewlekłe zapalenie zatok przynosowych. Leczenie zatok w ten sposób jest przydatne zarówno w stanach ostrych, jak i tych przewlekłych już trudnych do leczenia. Mówi się, że najlepsze efekty będą, gdy stosuje się zabiegi na początku choroby. Jak dokładnie działa akupunktura jako leczenie zapalenia zatok? Przede wszystkim przeciwzapalnie, bo zmniejsza obrzęk błony śluzowej, a dzięki temu udrażnia przewody nosowe. Ponadto działa pozytywnie na odporność organizmu i zachęca układ immunologiczny do walki z chorobą. Chore zatoki to nie tylko ból głowy i zmniejszenie codziennego komfortu, ale i często katar, kaszel i ból ucha. Takie objawy potrafią skutecznie zepsuć dobre samopoczucie na dłużej i obniżyć nastrój chorego, dlatego należy jak najszybciej zacząć leczenie akupunkturą. 

Co jeszcze należy wiedzieć o akupunkturze na zatoki?

Warto zdać sobie sprawę, że akupunktura na zatoki to naprawdę skuteczny sposób leczenia. Jeśli jest profesjonalnie przeprowadzona, może nawet całkiem wyleczyć chore zatoki. Zakłada się, że potrzeba na to od kilku do kilkunastu zabiegów, w odstępach co 2-3 tygodnie, jednak może okazać się, że po jednym czy dwóch zabiegach, problem zniknie. Taki masaż leczniczy polegający na uciskaniu wyznaczonych punktów na linii czoło-nos-brwi łagodzi ból i zmniejsza zmęczenie i stres. Zabieg wpływa na redukowanie bólu i poprawę samopoczucia, co jeszcze bardziej wpływa na ogólne odczucia po zabiegu. W niektórych przypadkach można zastosować moksę na zatoki, czyli pobudzanie rejonów zatok i przepływu energii ciepłem ze specjalnego cygara, które trzymamy w okolicy około 0,5 cm od skóry. Daje to natychmiastową ulgę, poczucie uwolnienia napięcia z zatok i poprawy oddychania. 

Jak widać, zabiegi akupunktury na zatoki to same korzyści i naprawdę warto się na nie zdecydować. Szczególnie w profesjonalnym gabinecie z dużym doświadczeniem, takim jak Gabinet Balanse, gdzie wykonywany jest profesjonalny masaż na udrożnienie zatok. Wskazaniami do akupunktury jest wiele różnych stanów chorobowych i bólowych, a same zabiegi są praktycznie bezbolesne i mogą okazać się jedynym rozwiązaniem w przypadku, gdy zwykłe leczenie, nie przynosi już oczekiwanych efektów. W gabinecie można wykonać zabiegi akupunktury na wiele innych, popularnych dolegliwości. Sterylne igły zapewniają higienę i bezpieczeństwo zabiegu.