Akupunktura na kręgosłup

Home 9 Terapie 9 Akupunktura zdrowotna 9 Akupunktura na kręgosłup
Przewlekły ból pleców w różnych momentach życia dotyka aż 80% społeczeństwa. Intensywne dolegliwości z pewnością istotnie wpływają na nasze samopoczucie, ale także często przyczyniają się do pogorszenia sytuacji materialnej czy obniżenia jakości życia. Tradycyjne formy leczenia bólu kręgosłupa głównie skupiają się na środkach przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych. Rekonwalescencja więc trwa bardzo długo, niekiedy wcale nie przynosząc ulgi w bólu. Stąd coraz większe zainteresowanie technikami medycyny chińskiej. 

Umów się na wizytę

Zapraszamy na konsultację.

Dlaczego warto wypróbować akupunkturę na kręgosłup? 

Przed wyborem najlepszej formy leczenia, warto zastanowić się nad możliwymi przyczynami bólu pleców. Dolegliwości kręgosłupa mogą występować w różnych postaciach oraz formach nasilenia. Niekiedy mają charakter przewlekłego, nieco tępego bólu. Zdarza się także, że dyskomfort promieniuje od nóg i pośladków, tym samym powodując ból kręgosłupa lędźwiowego. Najczęściej jednak dolegliwości spowodowane są wzmożonym napięciem mięśni. Istnieje także forma bólu, która ujawnia się w plecach, natomiast pochodzi od innych narządów wewnętrznych tj. układ pokarmowy, czy nerki. 

Kręgosłup pionizuje sylwetkę człowieka, z tego powodu jest bardzo mocno obciążany. Jest to obszar niezwykle trudny do skutecznego leczenia. Niewielka skuteczność tradycyjnych terapii sprawia, że wielokrotnie jedynym ratunkiem dla dokuczliwego bólu kręgosłupa jest akupunktura. Umiejscowienie kanałów energetycznych sprawia, że technika medycyny chińskiej najczęściej stosowana jest u osób z chorobami narządu ruchu, ale także bólami kręgosłupa, stawów czy mięśni. Zastosowanie akupunktury pomaga rozbić “zastój”, który najczęściej staje się przyczyną intensywnych dolegliwości, tym samym niemalże natychmiast niweluje ból i przynosi długo oczekiwaną ulgę. 

Kolejną ważną zaletą akupunktury kręgosłupa jest możliwość uniknięcia szkodliwego, farmakologicznego leczenia bólu. Jest to szczególnie istotne w przypadku pacjentów, którzy z pewnych przyczyn nie mogą przyjmować środków uśmierzających ból. Często także zaawansowana ciąża jest przyczyną dolegliwości bólowych pleców. Ciężarne kobiety ze względu na dobro dziecka nie mogą przyjmować środków przeciwbólowych. Akupunktura jest metodą nieinwazyjną, niewiążącą się z koniecznością doustnego przyjmowania leków. Sterylne i cienkie igły nie powodują żadnych uszkodzeń, tym samym są całkowicie bezpieczne zarówno dla przyszłej mamy, jak i nienarodzonego dziecka. Aby skrócić czas powrotu do zdrowia, często zaleca się łączenie akupunktury z przyjmowaniem ziół chińskich, które neutralizują ból, przynoszą ulgę w przewlekłych stanach chorobowych, a także rozluźniają napięte mięśnie. 

Specjaliści z gabinetu akupunktury Balanse skrupulatnie przyjrzą się przyczynom bólu, zbiorą niezbędny wywiad oraz uwzględnią wszystkie istotne czynniki powodujące dokuczliwe dolegliwości. Następnie w porozumieniu z pacjentem, ustalą program leczenia, częstotliwości spotkań oraz zaproponują inne naturalne formy terapii, wspomagające proces powrotu do zdrowia. Pozwól sobie na życie bez bólu już dziś!