Akupunktura na kręgosłup

Home 9 Terapie 9 Akupunktura zdrowotna 9 akupunktura na odchudzanie

Utrata wagi wydaje ci się nieosiągalna? Rozważ akupunkturę! Choć może nie jest to pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl, ta starożytna chińska praktyka pomogła niezliczonej liczbie osób schudnąć i utrzymać wagę dzięki holistycznemu podejściu do dobrego samopoczucia, które uwzględnia całe ciało. Akupunktura może wspierać Twoje odchudzanie na kilka sposobów, w tym zmniejszając apetyt i zwiększając metabolizm, co ułatwia trzymanie się zdrowej diety i codziennej aktywności fizycznej. Dodatkowo zabieg może także zmniejszyć stres, co ułatwi Ci trzymanie się zdrowych zmian w stylu życia w dłuższej perspektywie.

Umów się na wizytę

Zapraszamy na konsultację.

Jak akupunktura może pomóc w utracie wagi?

Zabieg akupunktury może być zaskakującym i naturalnym sposobem na utratę wagi! Podczas niego, ciało uwalnia endorfiny, które sprawiają, że czujemy się dobrze, a wprowadzenie igieł jednocześnie stymuluje przepływ krwi w mięśniach wokół naszych żołądków i zmniejsza napięcie w tych obszarach. Zabiegi akupunktury mogą być stosowane w połączeniu z innymi metodami leczenia, takimi jak leki ziołowe i zmiany w diecie. Wspierają metabolizm, poprawiają równowagę hormonalną, a nawet ograniczają jedzenie emocjonalne, związane z przewlekłym stresem lub depresją, redukując tym samym niezdrowe napady głodu. Nadmiar tkanki tłuszczowej jest diagnozowany w medycynie wschodu jako śluz- nagromadzenie-które zawsze ma swoją przyczynę. Akupunkturzysta przeprowadzając wywiad i badanie – określa przyczyny i w trakcie zabiegu igłami eliminuje nieprawidłowości w przemianie metabolicznej. 

Czego możesz się spodziewać podczas sesji akupunktury?

Czym jest akupunktura? Akupunktura jest formą medycyny alternatywnej, w której cienkie igły są wprowadzane przez skórę, w różnych punktach ciała. Wywodzi się ona z Chin, gdzie powstała ponad 2000 lat temu i jest obecnie stosowana na całym świecie. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie korzystają z akupunktury; niektóre z nich obejmują zmniejszenie bólu i nudności, zmniejszenie stanu zapalnego, łagodzenie stresu i poprawę jakości snu. Akupunktura to również skuteczna metoda odchudzania, a jej główną zaletą jest pozytywny wpływ na ograniczenie oraz kontrolę apetytu i występowania napadów głodu.

Jak zazwyczaj przebiega sesja akupunktury? Kładziesz się wygodnie na stole do masażu, podczas gdy specjalista delikatnie wprowadza jedną igłę po drugiej w określonych punktach twojego ciała. Na przykład, może umieścić igły w ramionach, nogach, głowie lub klatce piersiowej. W zależności od tego, co chcesz osiągnąć, może zastosować również inne techniki. Podczas pierwszej sesji akupunktury, większość osób czuje się zrelaksowana.

Kiedy sesja dobiegnie końca, powinieneś poczuć się mniej zestresowany i bardziej energiczny. Kilka godzin później możesz zauważyć także, że Twój żołądek ma mniejsze napady głodu, a w dłuższej perspektywie, że odchudzanie przychodzi Ci z większą łatwością.

Jak znaleźć wykwalifikowanego akupunkturzystę

Jeśli szukasz wykwalifikowanego akupunkturzysty, twoje zainteresowanie może wzbudzić oferta Gabinetu Balanse, gdzie wszystkie zabiegi wykonywane są przez licencjonowanych specjalistów, którzy będą w stanie dobrać odpowiednie rozwiązanie do twoich potrzeb. Szeroka oferta, zróżnicowane techniki nakłuć, terapie na mikrosystemach, czy akupunktura kosmetologiczna – to wszystko pomoże Ci osiągnąć wyznaczone cele, pozbyć się bólu i poprawić swoje samopoczucie. W gabinecie możesz skorzystać również z diagnostyki, dzięki której dowiesz się, czego potrzebuje Twoje ciało.