Akupunktura na stres
Pochodząca z krajów Dalekiego Wschodu, rozwijająca się od setek lat metoda akupunktury staje się coraz bardziej popularna także w Polsce. Wiele osób stosuje tą sprawdzoną metodę w związku z dolegliwościami bólowymi. Nie każdy jednak wie, że akupunktura łagodzi stres i wpływa pozytywnie na objawy stresu. Jak działa akupunktura na emocje? Czy akupunktura na nerwy to dobry pomysł? W poniższym artykule odpowiemy na często pojawiające się pytania.
Umów się na wizytę
Akupunktura na uspokojenie – czy to możliwe?
Jako metoda medycyny alternatywnej, akupunktura przez wiele osób traktowana jest dość pobłażliwie. Ciągle można spotkać się z opiniami, że niemożliwe jest, by ta metoda przynosiła realną ulgę. W rzeczywistości jest jednak inaczej – akupunktura działa wielowymiarowo, co pozwala złagodzić dokuczający, przewlekły stres i jego skutki. Przede wszystkim, stosowanie tej metody pozwala uwolnić negatywne emocje kumulujące się przez długi czas w organizmie, co poza chwilowym odprężeniem przynosi także długoterminową ulgę. Ponadto osoby stosujące akupunkturę mówią, że pozwoliła ona im się wyciszyć, a co za tym idzie – spojrzeć na trudne, stresujące wydarzenia w ich życiu w inny sposób. Innym czynnikiem pozytywnie wpływającym na emocje jest fakt, że akupunktura traktuje organizm człowieka całościowo.
Terapia przewlekłego stresu – czy akupunktura ją wspiera?
Odpowiedź brzmi – oczywiście że tak. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że stres to nie tylko uczucie przeżywane w konkretnej chwili, ale także energia, która kumuluje się w organizmie. Z tego powodu skutki przewlekłego stresu mogą wpływać na cały organizm, dając objawy somatyczne (bóle, tiki nerwowe bądź mrowienie), ale także psychiczne – bezsenność, przewlekłe rozdrażnienie, uczucie nieustannego niepokoju i lęku. Podczas zabiegu akupunktury wykwalifikowana osoba jest w stanie odnaleźć punkty w ciele, które zakłócają równowagę energetyczną i w odpowiedni sposób skoncentrować się na nich.
Połączenie duszy i ciała
Jako że stres i jego skutki wpływają na nasze ciało dwutorowo, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, w terapii stresu może pomóc również tylko działanie dwutorowe. Jak wcześniej wspomniano, akupunktura postrzega człowieka jako nierozerwalne połączenie duszy i ciała, które wiążą się ze sobą. Dlatego właśnie specjaliści akupunktury poza stricte fizycznym działaniem, skupiają się również na psychice pacjenta, odnajdując trudne momenty i emocje. Z tego względu akupunktura jest szczególnie polecana dla osób, które mierzą się ze stresem na co dzień (na przykład w życiu zawodowym), a inne metody radzenia sobie z nim nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Należy pamiętać, że długotrwały stres, czy obciążająca emocja, może uszkodzić organy wewnętrzne lub zaburzyć prawidłowe procesy metaboliczne. Uwalniając się od stresu, leczymy ciało – lecząc ciało, mamy zdolność łatwiejszego odbioru bodźców zewnętrznych – stresorów, łatwiejszego powrotu do równowagi.
Gdzie się udać na zabieg akupunktury?
Jako że metoda ta zdobywa popularność, na rynku pojawia się coraz więcej gabinetów oferujących taką usługę. Warto jednak upewnić się, że w konkretnym gabinecie zabiegi wykonują specjaliści doświadczeni w akupunkturze. Jako jeden z gabinetów, co do którego możemy mieć absolutną pewność wysokiej jakości oferowanej usługi, jest Gabinet Balanse.
Zadbaj o siebie