Masaż próżniowy brzucha Wrocław

Home 9 Masaże 9 Masaż próżniowy 9 Masaż próżniowy brzucha
Praktycznie w każdej medycynie ludowej znana jest „terapia próżniowa”. Wykonujemy ją za pomocą baniek o różnej wielkości i kształcie. Bańki mogą być szklane, sylikonowe lub plastikowe i dobierane są indywidualnie w zależności od schorzenia i potrzeb. Dzięki podciśnieniu panującemu w bańce dochodzi do pęknięcia podskórnych naczyń krwionośnych i wynaczynienia krwi. W trakcie i po masażu mogą pojawić się siniaki (czerwono-niebiesko-fioletowe). Różnica w odcieniach siniaków wynika z charakteru i ilości materiału wyciśniętego z naczynek. Jest to naturalna automatyczna reakcja ochrony i regeneracji, tkwiąca w każdym ludzkim organizmie. Nasz zaprogramowany przez naturę układ odpornościowy pobudzamy do działania. Podciśnienie, gdy się pojawia, wyciska krew z naczyń włosowatych przez cienkie ścianki, w wyniku czego ta ostatnia trafia do przestrzeni międzykomórkowej (nie dochodzi o kapilary, czyli tętniczki lub żyły). Nawet przy silnym działaniu próżni ściany naczyń pozostają nienaruszone. W prawidłowo funkcjonującym, zdrowym organizmie naczynia włosowate mają dużą elastyczność. Elastyczność ta wytracana jest z wielu powodów takich jak: brak aktywności fizycznej, palenie tytoniu, alkohol, brak witamin i minerałów, brak snu, odwodnienie, niedostateczne nawodnienie, nadwaga i wiele innych czynników endogennych (neurohormonalne, metaboliczne). Jest to skuteczna terapia zwalczająca różne infekcje i urazy.

Umów się na wizytę

Zapraszamy na konsultację.

Terapia próżniowa brzucha – nie tylko na cellulit

Masaż próżniowy brzucha to zabieg nieinwazyjny oraz całkowicie bezpieczny. Na świecie uznawany jest nie tylko za jedną z najbardziej skutecznych metod walki z cellulitem lipidowym oraz wolnym, ale także z nagromadzoną tkanką tłuszczową. Dzięki temu, że przeprowadzany jest on pod ciśnieniem, doskonale oddziałuje na podskórną oraz skórną tkankę łączną. To z kolei przekłada się na lepszą jędrność skóry brzucha, jej gładkość, a także młody i zdrowy wygląd. 

Jak sama nazwa wskazuje, w swoim działaniu masaż próżniowy wykorzystuje zjawisko próżni. To właśnie dzięki niej pod skórą brzucha znacząco poprawia się krążenie limfy oraz krwi. Ułatwia to usunięcie z organizmu nie tylko płynów, ale i toksyn, które przyczyniają się do powstawania cellulitu oraz nagromadzenia tkanki tłuszczowej w warstwie podskórnej. Co ważne, zabieg przyspiesza również przemianę materii, a oczyszczony i odblokowany organizm cechuje się też większą zdolnością do spalania niechcianych kilogramów.

Dla kogo jest masaż próżniowy brzucha?

Terapia próżniowa brzucha to doskonały zabieg dla osób, którym zależy na:

  • pozbyciu się nieestetycznego cellulitu z okolicy brzucha,
  • rozbiciu tkanki tłuszczowej znajdującej się na brzuchu,
  • oczyszczeniu swojego organizmu z toksyn oraz płynów,
  • przyspieszeniu przemiany materii,
  • pobudzeniu metabolizmu oraz sprawniejszym przepływie limfy,
  • poprawie kolorytu oraz elastyczności skóry na brzuchu.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Masaż próżniowy brzucha posiada szereg wskazań. Najważniejsze z nich to kłopoty z układem  pokarmowym- jednak należy tu ostrożnie podejść, przeprowadzić profesjonalny wywiad oraz sprawdzić kosmetologicznie cellulit, czy zwiotczenie i suchość skóry. Zabiegu nie zaleca wykonywać się osobom, które zmagają się ze złośliwymi chorobami nowotworowymi, ostrym zapaleniem skóry, anemią, a także kobietom w ciąży. 

Masaż próżniowy brzucha – dlaczego warto?

Masaż próżniowy brzucha pozwala na doskonałe wymodelowanie sylwetki, znacząco poprawiając jej wygląd. Aby efekt był całkowicie zadowalający, należy wykonać serię zabiegów. W zależności od stopnia niedoskonałości oraz pożądanych efektów, specjaliści pracujący w naszym gabinecie z łatwością stawią czoła wszystkim problemom. To właśnie tutaj dowiesz się, ilu zabiegów wymaga Twoja skóra i w jakim odstępie czasu powinny być przeprowadzane oraz zostaniesz przeprowadzony przez wszystkie etapy zabiegu z największą dokładnością. Gabinet Balanse to doskonałe miejsce, które zadba o każdą część Twojego ciała.