Masaż próżniowy Wrocław
Umów się na wizytę
Zobacz również:
Masaż próżniowy – wskazania
- schorzenia układu oddechowego (grypa, zapalenie oskrzeli i płuc, astma),
- przepuklina – wysunięcie krążków międzykręgowych,
- choroby zwyrodnieniowe stawów RZS,
- bóle głowy mięśniowo powięziowe,
- skolioza, niestabilność kręgosłupa, gładkość lordozy, wzmożona kifoza,
- zawroty głowy (spowodowane napięciami),
- zapalenie mięśni,
- sztywność mięśni,
- neuralgia nerwu twarzowego,
- zespół bolesnego barku,
- stany pourazowe (ostre i przewlekłe),
- choroby przewodu pokarmowego,
- silny ból w dolnej części brzucha,
- obrzęk twarzy i ciała,
- podwójny podbródek,
- zwiotczenie i suchość skóry,
- zagęszczenie tkanki łącznej (blizny i rozstępy),
- cellulit i ujędrnienie ciała,
- podniesienie i ujędrnienie pośladków,
- niepłodność,
- wzmocnienie pracy nerek,
- rehabilitacja,
Masaż próżniowy jest dla Ciebie jeśli:
- Zależy ci na odbudowie i wzmocnieniu ciała.
- Chcesz pobudzić metabolizm i przepływ limfy.
- Zależy ci na skutecznej rehabilitacji.
- Chcesz uzyskać naturalną liposukcję -pod wpływem masażu, komórki tłuszczowe ulegają zniszczeniu, a skóra wygląda na odmłodzoną i świeżą
- Chcesz profilaktycznie zastosować go w celu poprawy kolorytu i elastyczności skóry, ponieważ podczas masażu organizm zaczyna intensywnie produkować elastynę i kolagen.
Masaż jest przydatny nie tylko w celach kosmetycznych, ale także przy niektórych procesach zapalnych, urazach, bólach mięśni i przeziębieniach. Często jest zalecany w okresie pooperacyjnym, w celu przyspieszenia gojenia blizn i obrzęków.
Dlaczego masaż próżniowy to najlepsza metoda dla mnie?
Ciągłe poszukiwania bezpiecznej i skutecznej metody doprowadziły nas do nieinwazyjnej terapii próżniowej. Jest to technika terapeutyczna polegająca na oddziaływaniu na poszczególne narządy, tkanki i kości. Ma ona kilka znaczących zalet. Jest to uniwersalny środek na odbudowę i wzmocnienie niektórych partii ciała. W procesie stosowania próżni następuje znaczny napływ krwi, tkanki zaczynają być wzbogacane w tlen. Składniki krwi, które zostały wyssane przez podciśnienie – organizm traktuje jako ciało obce, co w efekcie daje szereg naturalnych reakcji obronnych organizmu – potocznie nazywamy autohemoterapią lub autoszczepionką. Działa immunomodulująco poprzez aktywację cytokin prozapalnych i przeciwzapalnych.
Jak przygotować się do zabiegu masażu próżniowego?
Zabieg nie może być wykonywany na czczo. Należy zjeść 1-2 godziny przed rozpoczęciem.
Nie wykonuje się w trakcie miesiączki
Nie przeprowadza się go w stanie wyczerpania i przepracowania – nieprzespanej nocy, intensywnej aktywności fizycznej, wyraźnego podniecenia nerwowego (gdy zaburzone są rezerwy adaptacyjne).
Próżniowy masaż – przebieg zabiegu
W przypadku masażu bańką głównym narzędziem są przyssawki. Mogą być szklane, plastikowe lub silikonowe Umieszcza się ja na ciele w odpowiedniej ilości i o różnej średnicy. Podczas zabiegu za pomocą pompki – krawędzie są dociskane do tkanek miękkich, a skóra jest wciągana do wewnątrz. Tworzy się stożek, który oddziałuje na sąsiednie obszary i ich naprężenie. Po odpowiednim przyssaniu terapeuta, trzymając ją w dłoni przesuwa po skórze. Pod działaniem podciśnienia poprawia się przepływ limfy, co daje nam efekt drenażu limfatycznego – oczyszczania tkanek z toksyn. Masaż próżniowy wykonuje się według pewnych algorytmów, w jaki zależności chcemy uzyskać efekt. Konkretny czas trwania masażu próżniowego określamy po szczegółowo wykonanym wywiadzie. Zwykle potrzebujemy około 10 -12 zabiegów wykonywanych w tygodniowych odstępach. Zazwyczaj intensywność zabiegów powoli zwiększamy, co pozwala organizmowi się przystosować do wzmożonego stresu. Pełen efekt otrzymujemy po „serii zabiegów” i utrzymuje się przez kilka miesięcy, a nawet lat.
Przeciwwskazania
- choroby nowotworowe (złośliwe)
- zaburzenia hemostazy
- obecność blaszek miażdżycowych (ich niestabilność)
- ostry stan zapalny skóry
- podczas kuracji sterydami
- ciąża
- wysoka temperatura
- anemia
- miesiączka
- niekontrolowane skoki ciśnienia
- bezpośrednio po zabiegu chirurgicznym
Masaż próżniowy cena
Jedna sesja masażu kosztuje 160 zł.
Pytania i odpowiedzi
Czy masaż próżniowy boli?
Podczas masażu wykonujemy różne ruchy (posuwiste, okrężne i ssące), pozwala to nam na rozbicie złogów tłuszczowych i zalegających złogów. W trakcie zabiegu daje to poczucie dyskomfortu.
Czy po masażu można się źle czuć?
Bardzo często po masażu możemy odczuwać ulgę. Problem, który nam dokuczał znika, jednakże możemy też zauważyć senność i pogorszenie samopoczucia (jest to związane z uwolnieniem zalegających toksyn w mięśniach). Jest to naturalne i po krótkim czasie ustępuje.
Ile trwa masaż próżniowy?
Zabieg trwa ok. 40-60 minut w zależności od partii ciała, na którym go wykonujemy. Po masażu możemy wrócić do codziennych zajęć.
Czy po masażu bańką można chodzić?
Tak jak najbardziej, jednakże trzeba pamiętać, iż jest to terapia intensywna i nie należy doprowadzać do przeforsowania, czy wyziębienia organizmu
Zadbaj o siebie