Blog

Wiosenne porządki

wiosenne porządki

Wiosenny czas porządków w organizmie

Wiosna według tradycyjnej medycyny chińskiej wiąże się z przemianą drzewa, smakiem kwaśnym, naturą termiczną neutralną i chłodzącą oraz kierunkiem wznoszącym. O tej porze roku wkraczamy w okres rozwoju, ekspansji i odrodzenia sił witalnych. Wiosna to aktywność natury yang, wznosząca się i rozprzestrzeniająca.

Najlepszy czas na oczyszczenie

Właśnie wiosna to najlepszy okres na sprzątanie, nie tylko przestrzeni wokół siebie, ale także oczyszczanie organizmu z toksyn, pasożytów, z negatywnych emocji gniewu i zniecierpliwienia. Po zimie należy pomyśleć szczególnie o wątrobie i pęcherzyku żółciowym oraz usprawnić jelita. Nawet jak nie żywisz się fast foodami, to gromadzisz toksyny ze złej jakości pożywienia (szybkie hodowle z antybiotykami i hormonami, pestycydy), ze sztucznych dodatków i konserwantów, z zażywanych leków, wdychanego powietrza, ale też z codziennych przemian zachodzących w naszym organizmie. Bardzo ważnym źródłem złego samopoczucia i zanieczyszczenia jest permanentnie towarzyszący nam stres.

Zadbaj o wątrobę

Zdrowa i czysta wątroba daje nam szansę na skuteczne pokonanie stresów, uniknięcie chorób wzrost sił witalnych dla organizmu. Wiosną dla dobra wątroby powinniśmy zjadać pożywienie lżejsze niż zimą, a posiłki przyprawiać bazylią, majerankiem, rozmarynem, kminkiem i liściem laurowym. Wskazane są przeróżne kiełki, więcej surowych lub ugotowanych na lekko twardo warzyw, a dominujący smak to kwaśny. Taką higienizację wykonujemy dostrajając się do przemian w przyrodzie.  Jeżeli twoja wątroba nie funkcjonuje prawidłowo – mogą się pojawić w różnych częściach ciała torbiele, guzki, tkanka nowotworowa, nadmierna emocjonalność i drażliwość, depresja, kłopoty z trawieniem i wydzielaniem żółci, zaburzenia miesiączkowania, przykurcze mięśniowe, drżenia i sztywność mięśni, problemy z oczami i stawami, kruche, blade i łamliwe paznokcie.  Z problemem w wątrobie nie wystarczy postępowanie polecane dla osoby całkiem zdrowej – tutaj należy poruszyć ją do prawidłowej pracy  np. serią zabiegów akupunktury. Seria taka obejmuje 9 lub 13 spotkań (raz w tygodniu) oraz wsparcie ziołowe. Kolejnym znakomitym starożytnym sposobem wsparcia i oczyszczenia wątroby jest hirudoterapia. Pijawki przystawiamy w okolicach organu i korzystamy z całego bogactwa substancji przeciwzapalnych, oczyszczających i regenerujących, jakie zawiera ślina pijawek.

Odrobaczenie organizmu

Pamiętajmy, że bardzo ważnym elementem wyjściowym do każdego oczyszczania jest często bagatelizowane i pomijane odrobaczenie organizmu. Nie mamy wiary w łatwość zakażenia się pasożytami. Tłumaczymy się tym, że nie mamy psa, czy kota, ale zwróćmy uwagę np. na coś co krąży z rąk do rąk- pieniądz – jakim to może być źródłem zakażenia, kurz – w którym np. unoszą się jaja pasożytów i przetrwalniki grzybów. Zarobaczenie może dawać wiele objawów chorobowych, a odrobaczenie całkowicie je odcina, tak więc nie spierajmy się, bo mniejszym kłopotem jest zrobić coś na zapas niż cierpieć na alergie, bóle głowy, biegunki, gorączkę, utratę włosów, zapalenie stawów, zmęczenie, apatię i wiele innych.

Może zainteresuje Cię również:

Tajemnica medycyny wschodu

Tajemnica medycyny wschodu

Jaka jest tajemnica medycyny wschodu pozwalająca utrzymać zdrowie i kondycję do późnej starości? Czym jest zdrowie? Zacznijmy od zrozumienia samego pojęcia „zdrowie”. Przede wszystkim, żeby pomyśleć o zdrowiu trzeba odciąć to pojęcie całkowicie od choroby, ponieważ...

Hirudoterapia, czyli pijawki w służbie zdrowiu

Hirudoterapia, czyli pijawki w służbie zdrowiu

Pijawki są wykorzystywane już od wielu tysięcy lat i znane były w wielu kulturach i na wszystkich kontynentach. W Europie pijawki zyskały na popularności w średniowieczu. W Polsce wiele osób pamięta, jak babcie z dużym powodzeniem stosowały pijawki w domu - można je...