Akupunktura skóry głowy

Akupunktura
Home 9 Terapie 9 Scalpoterapia

Zabiegi scalpoterapii to akupunktura – specjalna technika ukłucia w rejonie w którym, skóra głowy fizjologicznie jest owłosiona.

Jakie efekty możesz osiągnąć?

Zabiegi pobudzają cebulki włosowe do prawidłowej pracy, czego efektem może być zagęszczenie owłosienia na skórze głowy, zahamowanie wypadania włosów, poprawa jakości owłosienia, czy nawet pojawienia się włosów w rejonach łysiny.

Mechanizm poprawy jakości owłosienia po zastosowaniu scalpoterapii jest złożony, dotyczy przemian energetycznych, odblokowania przepływów, ale też odtoksycznienia krwi, czy poprawy krążenia i dożywienia. Najważniejsze jest, że każda naturalna metoda dając efekt estetyczny – najpierw wpłynęła na zdrowie i kondycję organizmu i to w sposób trwały, bez skutków ubocznych.

 

Umów się na wizytę

Zapraszamy na konsultację.

Dla kogo jest akupunktura skóry głowy?

Dla każdego, przed zabiegiem najpierw zostaniesz zdiagnozowany, zobaczysz obraz swojej skóry głowy i jakości włosów w dużym powiększeniu, dzięki używanej przez nas kamerze.

Z ilu zabiegów składa się kuracja?

Kuracja zaczyna się od szczegółowego wywiadu, diagnostyki z użyciem kamery i rozpoznania, wtedy dobiera się taktykę i strategie zabiegów.

Jedna kuracja składa się z 5-11 zabiegów w odstępie średnio 7 dni.

Efekty dostrzegamy już nawet po 1 zabiegu, a wyniki pełnej kuracji mogą się utrzymywać trwale.

Indywidualnie za zgodą pacjenta i przy szczególnym sposobie postępowania zabiegi można przeprowadzać raz w miesiącu.

Szybkość wystąpienia pozytywnych zmian oczywiście zależy od wieku, tła hormonalnego, typu skóry, stopnia zmian na skórze o czasu, od kiedy się pojawiły, sposobu życia i nałogów.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonujemy jednorazowymi, sterylnymi igłami – specjalnie dobranymi do danego sposobu nakłucia. Zabieg odbywa się na leżąco. Z igłami pacjent pozostaje 20min.

Zabieg jest wykonywany ze znieczuleniem miejscowym.

Jakie są przeciwwskazania?

Akupunktura kosmetologiczna jest naturalnym sposobem stosowanym od tysięcy lat- niesie ze sobą więcej korzyści niż jakichkolwiek zagrożeń. Nie wprowadzamy ciał obcych nie stosujemy iniekcji i wprowadzania obcych substancji podskórnie. Jednakże w wywiadzie z pacjentem należy terapeutę powiadomić o ciąży, branych lekach, chorobach, szczególnie dotyczących krwi i krzepliwości oraz jakichkolwiek alergiach i chorobach zakaźnych.

Walory akupunktury skóry głowy

Bezpieczeństwo – nie ma cięć, iniekcji i oparzeń itp.

Naturalność – bez nadmiarowego pobudzenia komórek skóry, które by skutkowało w następstwie ich wycieńczeniu.

Proces odmładzania przebiega pod kontrolą własnych sił odpornościowych.

Kompletność – zabieg uwzględnia nie tylko działanie lokalne i czynniki lokalne, lecz i ogólne jak kondycja organizmu.

 

Umów się na wizytę

Zapraszamy na konsultację.