Hirudoterapia na żylaki

Home 9 Terapie 9 Hirudoterapia 9 Hirudoterapia na żylaki

Żylaki są przykrym schorzeniem, które dotyka bardzo wielu ludzi. Często są uważane za  uwarunkowane genetycznie, jednak do ich powstania przyczynić się może niezdrowy tryb życia. W związku z powszechnym występowaniem żylaków opracowano wiele metod terapii tej przypadłości. Żylaki mogą być leczone zarówno nieinwazyjnie, jak i inwazyjnie – czyli operacyjnie. Często zabieg operacyjny jako rozwiązanie na efekt, a nie przyczynę powoduje powstanie problemu w innym miejscu. Pacjenci zgłaszają nowy żylak, pomimo usunięcia poprzedniego. W dzisiejszych czasach mamy wiele opcji, warto jednak zwrócić uwagę na metodę zwaną hirudoterapią. Leczenie żylaków hirudoterapią jest coraz częściej wybieraną formą terapii. Hirudoterapia – czyli leczenie żylaków za pomocą pijawek, przynosi bardzo zadowalające rezultaty.

Umów się na wizytę

Zapraszamy na konsultację.

Hirudoterapia jako alternatywa dla leczenia żylaków

Zaniedbane żylaki nóg z czasem staną się coraz bardziej uciążliwe, a chodzenie, wstawanie oraz siadanie będzie niesamowicie bolesne. Dlatego warto zareagować jak najszybciej i wdrożyć mniej inwazyjne terapie jak na przykład hirudoterapia, bo może się okazać, że jedyną opcją pozostanie tylko operacja. W związku z tym, żeby uniknąć kłopotliwego leczenia operacyjnego, należy się zdecydować na zastosowanie hirudoterapii w leczeniu żylaków. Proces przystawiania pijawek do skóry jest całkowicie bezbolesny, a efekty mogą być zdumiewające.

Hirudoterapia w leczeniu żylaków – rezultaty

Poprawę w leczeniu żylaków metodą hirudoterapii można zauważyć już po kilku zabiegach. Nogi stają się lekkie, wrażenie ciężkości nóg zanika. Obrzęki zmniejszają się, a skóra staje się jaśniejsza i gładsza w dotyku. Ból przemija, a żylaki się wchłaniają. Widoczne przez skórę guzki, które tworzyły się wiele lat, ulegają zmniejszeniu, a te drobniejsze znikają całkowicie. Krążenie krwi w kończynie ulega poprawie. Kiedy pijawki ssą krew, poprawia się ukrwienie i natlenianie tkanki,  a wydzielane z ich gruczołów substancje przerywają  procesy zapalne. Hirudoterapia jako metoda leczenia żylaków sprawdza się tak dobrze,  ze względu regenerację śródbłonka naczyń krwionośnych, rozpuszczanie starych  skrzepów i obniżanie krzepliwości krwi przez pijawki. W terapii początkowo przykładamy pijawki w okolicy wątroby – a więc wspieramy cały system odnowy krwi i detoksykacji, kolejno w okolicy kości krzyżowej, aby dokrwić i zregenerować układ nerwowy “ obsługujący” naczynia w kończynach, dopiero kolejnym etapem jest działanie miejscowe, przy zmienionych naczyniach. 

Hirudoterapia jest niezastąpioną, skuteczna metodą w przypadku guzków krwawniczych odbytu, inaczej żylaków odbytu, hemoroidów. Nierzadko już po jednym dwóch zabiegach pacjent odczuwa dużą poprawę i mniejszy ból.

Leczenie żylaków hirudoterapią jak się przygotować?

Przed zabiegiem nie powinno się stosować zapachowych, perfumowanych kosmetyków – skóra powinna być bezwonna, aby pijawka chciała się przyssać. Krwawienie po zabiegu jest naturalnym procesem, może pojawić się również swędzenie – trzeba powstrzymać się przed drapaniem. W przypadku uciążliwego swędzenia można zastosować maści przeciw świądowi. Czas trwania zabiegu zwykle nie jest długi, maksymalnie do godziny.

Aby terapia przebiegła prawidłowo, należy skorzystać ze sprawdzonego, polecanego gabinetu, w którym pracują wykwalifikowani, znający się na swojej dziedzinie fachowcy. Należy pamiętać, że zastosowanie hirudoterapii w leczeniu żylaków jest bezpieczne, kiedy jest wykonywane przez specjalistów.

Umów się na wizytę

Zapraszamy na konsultację.