Hirudoterapia na zatoki

Home 9 Terapie 9 Hirudoterapia 9 Hirudoterapia na zatoki

Problemy z zatokami dotykają wiele osób. Zazwyczaj cierpimy na nie w okresie jesienno-zimowym, kiedy aura za oknem bywa zmienna. Na szczęście w takiej sytuacji doskonale sprawdza się leczenie zatok za pomocą pijawek. W efekcie uciążliwe dolegliwości przestaną nas męczyć, a my na nowo odzyskamy zdrowie i radość życia. Te dolegliwości mogą mieć charakter nawracający, dlatego zawczasu warto zadbać o swój organizm. Sprawdźmy, jakie możliwości daje hirudoterapia w terapii zatok. Dlaczego warto wybrać to rozwiązania?

Umów się na wizytę

Zapraszamy na konsultację.

Hirudoterapia – czym jest?

Na początku trzeba się dowiedzieć, czym jest hirudoterapia. Okazuje się, że to jedna z naturalnych metod, którą stosuje się w przypadku wielu dolegliwości. Bazuje na wykonywaniu leczniczych zabiegów za pomocą specjalistycznych pijawek. Istotne jest to, że kuracja znana jest od wielu lat i daje pożądane efekty. W tym wypadku aplikacja odbywa się na wyznaczone części ciała. Coraz większą popularnością cieszy się hirudoterapia w leczeniu problemów z zatokami. To najnowsze rozwiązanie, które jest doceniane przez pacjentów. Możemy liczyć na zniwelowanie dolegliwości i zmniejszenie ryzyka nawrotu choroby. 

Leczenie zatok hirudoterapią

Pijawki lecznicze na zatoki są doskonałym wyborem wtedy, gdy cierpimy na przewlekłe lub nawracające problemy z zatokami. Okazuje się, że wydzielina gruczołów ślinowych pijawek posiada ponad sto hirudozwiązków, wykazujących lecznicze właściwości. To sprawia, że działają one przeciwzapalnie, poprawiają odżywienie i ukrwienie organów oraz zmniejszają obrzęk. Poza tym, niezwykle cennym składnikiem wydzieliny pijawek jest tutaj hialuronidaza. Działa ona podobnie do antybiotyku, co wpływa na skuteczne zwalczanie infekcji bakteryjnych. 

W problemach z zatokami pojawiają się często także dolegliwości związane z uszami. Cierpimy na szumy, bóle, czy też przytępienie słuchu – to najczęściej występujące objawy infekcji bakteryjnych i wirusowych. Warto zatem rozważyć leczenie zatok hirudoterapią. Hirudozwiązki wykazują szeroki zakres działania, dlatego terapia jest skuteczna w wielu przypadkach. Pijawki wstrzykują substancję znieczulającą, dzięki czemu pacjenci praktycznie od razu odczuwają ulgę. Plusem jest także to, że zastosowanie hirudoterapii w leczeniu zatok wpływa na przyspieszenie gojenia ran i odbudowy tkanek. Nic więc dziwnego, że z tej propozycji korzysta coraz więcej osób. 

Profesjonalne usługi

Hirudoterapia w leczeniu przewlekłych zatok wymaga skorzystania z profesjonalnych usług. W tej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów w Gabinecie Balanse. Pamiętajmy o tym, że w tym miejscu skorzystamy także z zabiegu akupunktury. Ten zabieg ma na celu poprawić ukrwienie, działać wzmacniająca na kondycję organizmu i dotlenić narządy wewnętrzne. Możemy liczyć na zachowanie komfortu i bezpieczeństwa podczas każdego zabiegu w Gabinecie Balanse. 

Jak widać, pijawki lecznicze na zatoki pozwalają sprawnie pozbyć się problemów z różnymi dolegliwościami. Poza hirudoterapią warto mieć na uwadze także akupunkturę, wykonywaną w profesjonalnym gabinecie. 

Umów się na wizytę

Zapraszamy na konsultację.