Hirudoterapia na jelita

Home 9 Terapie 9 Hirudoterapia 9 Hirudoterapia na jelita

Leczenie jelit hirudoterapią może dla wielu wydawać się niemożliwe i zaskakujące, ale pijawki stosowane w bezpieczny i nieinwazyjny sposób mogą w sposób namacalny poprawić i uzupełnić leczenie kliniczne. Hirudoterapia w leczeniu jelit z sukcesem może połączyć oczyszczanie organizmu z toksyn, wraz z lepszą cyrkulacją krwi. Z tego powodu metoda ta cieszy się dużą popularnością wśród ludzi, którzy dbają o swój dobrostan organizmu, nie tylko farmakologicznie, ale także w naturalny sposób.

Umów się na wizytę

Zapraszamy na konsultację.

Czym jest hirudoterapia?

Hirudoterapia, czyli metoda leczenia chorób pijawkami (hirudo) jest znana od bez mała starożytności. Stosowanie pijawek w medycynie na szeroką skalę wyparły odkrycia środków farmakologicznych, które zastąpiły naturalne metody leczenia stosowane przez wieki. Do łask hirudoterapia wróciła, kiedy Amerykańska Agencja Żywności i Leków wprowadziła ją do rejestru medycznych sposobów leczenia i zezwoliła na legalne użycie pijawek w lecznictwie. Skutkiem tego było  zastosowanie hirudoterapii w leczeniu jelit i innych schorzeń związanych przede wszystkim z układem krwionośnym. Metoda ta jest również wykorzystywana na poprawię odporności, niegojących się ran, bólów stawowych i wielu innych.

Jelita- wrażliwa część układu pokarmowego

Jelita to części układu pokarmowego, które są odpowiedzialne za zwalczanie zarazków i regulowanie gospodarki wodnej w organizmie. Hirudoterapia w leczeniu zaburzeń pracy jelit poprawia ukrwienie, działa przeciwzapalnie, oraz wspomaga działanie mikrobiobójcze. Zastosowane pijawki lecznicze na jelita przyczyniają się do usunięcia wraz z krwią groźnej bakterii colitis, która jest odpowiedzialna za choroby jelit, do których zalicza się zapalenie jelita grubego. Oczywistą rzeczą jest, że hirudoterapia w leczeniu problemów z jelitami nie zastąpi leczenia klinicznego, ale hirudoterapia w leczeniu chorób jelit może być jej świetnym uzupełnieniem. Hirudoterapia w terapii jelit zyskała na popularności z powodu substancji aktywnej zawartej w wydzielinie pijawki znanej pod nazwą eglina, która wykazują bardzo silne działanie przeciwzapalne. Inna substancja, bdelina stymuluje wzrost komórek nerwowych, które w dużej ilości występują w ściankach jelita.

Korzystajmy z naturalnych metod leczenia

Najlepszą reklamą danego zabiegu jest podawanie sobie informacji przez osoby, które korzystały z tej formy terapii. Jeżeli wiesz za mało na temat tej konkretnej metody warto odwiedzić gabinet, w którym dowiesz się, że hirudoterapia jako alternatywa dla leczenia jelit może być bezpieczna, a zarazem skuteczna i łagodząca objawy. Częste problemy z hemoroidami i żylakami odbytu, które są konsekwencją niewydolności żylnej, mogą być poddane procesowi terapeutycznemu, w którym hirudoterapia w leczeniu zaburzeń pracy jelit może odgrywać istotną rolę w procesie rekonwalescencji i wspomagania efektów terapeutycznych. Z tych powodów coraz więcej głosów w przestrzeni publicznej jest zwolennikami powrotu do naturalnych nieinwazyjnych metod leczenia, które mają większy potencjał, niż przypuszczamy.

Umów się na wizytę

Zapraszamy na konsultację.