Hirudoterapia na cholesterol

Home 9 Terapie 9 Hirudoterapia 9 Hirudoterapia na cholesterol

Hirudoterapia, to jedna z wielu naturalnych metod leczenia dolegliwości. Polega ona na wykonywaniu zabiegów leczniczych z wykorzystaniem przeznaczonych do tego, specjalistycznych pijawek. Oficjalnie, kurację tę rozpoczęto w 2005 roku, mimo iż znana jest ona od wielu wielu lat wstecz. Aplikowanie pijawek na wyznaczone wcześniej miejsca ciała, to dobre rozwiązanie w szczególności, gdy chcemy zniwelować  przewlekłe bóle głowy, cukrzycę, nadciśnienie, czy problemy z tarczycą. Najnowszym rozwiązaniem, zyskującym coraz większą popularność jest leczenie cholesterolu za pomocą pijawek i niwelowanie tym samym ryzyka wystąpienia miażdżycy w organizmie człowieka.

Umów się na wizytę

Zapraszamy na konsultację.

Pijawki lecznicze a cholesterol.

Leczenie cholesterolu hirudoterapią to rozwiązanie, dzięki któremu w prosty i szybki sposób możemy pokonać ów dolegliwość i zniwelować do minimum ryzyko jej występowania. Taki zabieg pozwala poprawić pracę narządów wewnętrznych i wyczyścić układ krwionośny, uwalniając go od zbędnych zanieczyszczeń. Całkowity cholesterol, obecny w każdym ludzkim organizmie, to ten, nazywany potocznie dobrym (HDL) i jego nieco gorsza wersja (LDL). Enzymy, które przyssane pijawki dostarczają w głąb ludzkiej skóry, doskonale radzą sobie z obniżeniem poziomu trójglicerydów, czyli tłuszczów zalegających wewnątrz organizmu, oraz obniżeniem ogólnego poziomu cholesterolu, co poprawia znacznie jakość krwi w ludzkim wnętrzu. Podczas przyssania się do ludzkiej skóry, pijawki przekazują do wnętrza saratynę i hirudynę, które przeciwdziałają tworzeniu się płytek miażdżycowych i niwelują ryzyko wystąpienia miażdżycy. Aktualnie istniejące płytki, zostają rozpuszczone, dzięki czemu w mgnieniu oka polepsza się stan ogólnego ukrwienia organizmu. Odpowiednio przyssane pijawki lecznicze na cholesterol  znieczulają skórę i rozszerzają naczynia krwionośne, przez co wytwarzanie się i namnażanie bakterii zostaje natychmiast zatrzymane.

Gdzie najlepiej przyłożyć pijawki?

Hirudoterapia jako alternatywa dla leczenia cholesterolu, jest zabiegiem, który każdorazowo wykonywany jest przez uprawnionego i wyszkolonego specjalistę w tej dziedzinie. Ważne jest, by dokładnie wiedzieć, gdzie należy przystawić pijawki i zgodnie z anatomią człowieka umieścić je we właściwym obszarze ludzkiego ciała. Teren, na którym powinno się przyłożyć pijawkę jest ściśle zależny od tego, jakie schorzenie chcemy wyleczyć i z jaką dolegliwością zgłosił się pacjent. Ważne jest, aby miejsce takie było czyste i pozbawione nadmiernego owłosienia, utrudniającego proces przyssania się zwierzęcia do naskórka. Po około 40 min. czasie wymiany substancji ze śliny pijawki i krwi pacjenta można rozpocząć usuwanie ich z powierzchni skóry. Po zakończeniu terapii każdorazowo należy usunąć pijawki, traktując je jako odpad medyczny i przekazać do właściwej utylizacji. Hirudoterapia w leczeniu cholesterolu, to szybki i skuteczny sposób na zdrowe życie.

Skutki uboczne hirudoterapii zwalczającej cholesterol.

Hirudoterapia jak prawie  każda terapia niesie ze sobą pewne elementy dyskomfortu. Do najrzadszych, obecnie niewystępujących w gabinetach, przy używaniu pijawek z kontrolowanych hodowli należy zakażenie bakteryjne drobnoustrojami z rodzaju Aeromonas, w wyniku czego może doskwierać nam biegunka, wymioty, bądź gorączka. Niekiedy zdarzyć się może alergia skórna i miejscowe swędzenie, lecz są to przypadki z cyklu jeden na tysiąc i ustępują średnio po około 2 dniach od pojawienia się. Mimo ryzyka pojawienia się działań niepożądanych hirudoterapia jako metoda leczenia cholesterolu jest zabiegiem, z którego warto skorzystać, by cieszyć się długim życiem, bez zbędnych zagrożeń. W zależności od tego, co chcemy wyleczyć, należ skonsultować się z wykwalifikowanym hirudoterapeutą i po diagnozie poddać zabiegowi. Warto przed zabiegiem wykonać podstawowe badanie morfologiczne. Gabinety oferujące terapię z udziałem pijawek łatwo znajdziemy niemal w każdym mieście, dlatego nie musimy obawiać się długich i męczących dojazdów do kliniki. Medycyna naturalna, obecna we Wrocławiu, umożliwia odwiedziny w Gabinecie Balanse i skorzystanie z zabiegu akupunktury, hirudoterapii oraz  hirudoterapii w oparciu o akupunkturę,  wystarczy przyjść, skonsultować sprawę ze specjalistą i…rozpocząć terapię, podczas której pijawki usuną  wszystko, co zbędne do prawidłowego funkcjonowania.

Umów się na wizytę

Zapraszamy na konsultację.