Masaż ogniem

kinesiotaping twarzy Wrocław
Home 9 Masaże 9 Tybetański masaż ogniem

Może słowiański masaż?

Masaż tybetański ogniem wywodzi się ze wschodu, ale też nie był obcy na ziemiach słowiańskich. Elementy czysto fizyczne, jak i mocny aspekt relaksu i mentalnego oczyszczenia to tylko niektóre z efektów, jakie uzyskujemy podczas tybetańskiego masażu ogniem. Głęboki masaż ogniem odpowiedzialny jest za wszystko, co jest związane z ruchem energii w naszym ciele, jeżeli w organizmie są zastoje lub blokady poznamy to po jakości i kolorze ognia oraz po odbarwieniu skóry. Ze względu na rozluźnienie napięcia mięśni – masaż tybetański relaksacyjny możemy zakwalifikować jako zabieg spa. Medycyna tybetańska opiera się na holistycznym postrzeganiu całego organizmu.

Masaż ogniem to bardzo dobry sposób na dostarczenie dawki energii naszemu organizmowi, zabieg rozgrzewa, odstresowuje, rozluźnia, poprawia samopoczucie, usuwa toksyny, odżywia tkanki.

Umów się na wizytę

Zapraszamy na konsultację.

Masaż ogniem – wskazania

Zabieg wykonywany może być w kierunku zdrowotnym lub estetycznym. Główną zaletą jest uzyskanie lepszego ukrwienia i odżywienia partii ciała na której jest wykonywany masaż. Poprzez lepsze ukrwienie poprawiamy dotlenienie partii ciała, wzmagamy metabolizm, oczyszczanie, uwalnianie zastojów, lepsze krążenie płynów, redukujemy obrzęki, rozluźniamy powięzi, a powierzchniowo też złuszczamy naskórek. Zabieg jest przeciwzapalny – znakomicie się nadaje przy bólach kolan innych stawów, bólach mięśniowych, bólach pleców, zastojach jelitowych i zastojach limfatycznych.

Estetyczne efekty na twarzy uzyskujemy poprzez oczyszczenie naskórka, rozluźnienie napięć, poprawę odżywienia i dotlenienia, uruchomienie procesów przeciwstarzeniowych, lifting i odmładzanie poprzez przekazanie składników odżywczych z miodu do tkanek. Skóra na twarzy staje się jędrna, rozjaśniona, pozbawiona przebarwień, odstresowana i pozbawiona zmarszczek

Tybetański masaż ogniem jest dla Ciebie jeśli:

-masz problemy napięciowe

-źle sypiasz 

 -masz uczucie „wiatru” w ciele

-jesteś wychłodzona(y)

-potrzebujesz holistycznej diagnozy

W jakim celu wykonuje się masaż ogniem

-zabieg na polu metafizycznym “wypala zalążek choroby” -oczyszcza naszą aurę.

-głębokie przegrzanie rozluźnia zastoje i napięcia ścięgien, powięzi i mięśni (np. po przegrzaniu brzucha z łatwością można pracować z nim wisceralnie).

-łagodzi, a nawet niweluje stres

-porusza zastoje żylne i limfatyczne

-oczyszcza

-zmniejsza bóle, problemy stawów i inne bóle jak reumatyczne

-niweluje bóle głowy

-wspiera odchudzanie

-działa przeciw cellulitowi

-redukuje zmarszczki

-odmładza tkanki

Dlaczego tybetański masaż ogniem to najlepsza metoda dla mnie?

-Ogień i jego sposób palenia się w terapii – kolor, intensywność, rodzaj płomienia i jego stabilności pozwala zdiagnozować problemy zdrowotne i ich przyczynę.

– przynosi głębokie rozluźnienie mięśni 

-redukuje stres

Jak przygotować się do masażu

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań.

Przebieg masażu 

Masaż rozpoczynamy od diagnostyki. Jednakże pierwszym etapem jest zawsze masaż brzucha. Na skórę nakładamy starannie dobrane olejki eteryczne, które potęgują jakość zabiegu. Następnym etapem jest nakładanie stosownej do partii ciała ilości ręczników. Zwilżamy wodą i nasączamy substancją łatwopalną. Tworząc efekt sauny, przez cały czas kontrolujemy temperaturę ręczników i w odpowiednim momencie redukujemy ją. Ilość ręczników zależy od powtórzeń masażu, partii ciała i potrzeb.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem jest aktywna zmiana na skórze, rany, alergia na produkty pszczele, epilepsja, choroby psychiczne.

Masaż ogniem – cena 280 zł