Refleksologia stóp Wrocław

refleksologia stóp wrocław
Home 9 Masaże 9 Refleksologia stóp

Refleksologia to nauka znana od tysięcy lat, pierwsze wzmianki zostały odnalezione na piktogramach z grobowców egipskich. Refleksologia jest nauką, według której wszystkie narządy ciała odpowiadają punktom odruchowym (refleksorycznym) na stopach. Stymulacja tych punktów uaktywnia proces samoleczenia organizmu. Uciśnięcie receptora uruchamia pobudzenie, które biegnie drogą nerwową dośrodkową do mózgu, a stamtąd po przetworzeniu drogą nerwową odśrodkową do narządu. W ten sposób receptory poprzez mózg rozmawiają z narządami, które zostają poinformowane o tym, jak mają się dostroić dla zapewnienia całemu organizmowi stanu optymalnej równowagi. 

Zabiegi refleksologiczne usprawniają pracę układu krążenia poprzez poprawę zaopatrzenia w krew transportującą do komórek tlen i substancje odżywcze oraz umożliwiają usuwanie ubocznych produktów przemiany materii i toksyn. Refleksologia poprawia elastyczność naczyń krwionośnych, normuje nasz oddech, uspokaja układ nerwowy i ułatwia relaksację, regenerację i sen.

Terapie refleksologiczne usprawniają nasz często przeciążony sztucznym jedzeniem i nieprawidłowo połączonymi składnikami układ pokarmowy, najczęściej pozostający w stałej nierównowadze kwasowo- zasadowej. Refleksologia usprawnia system wydalniczy organizmu zapewniając prawidłową przemianę materii. 

Refleksoloterapia równoważy układ hormonalny. Jeśli którykolwiek z siedmiu głównych gruczołów hormonalnych przestaje prawidłowo pracować, organizm zostaje wytrącony z równowagi chemicznej wpływającej na każdą tkankę i narząd wewnętrzny, co przekłada się również na nasze myśli, emocje i postrzeganie rzeczywistości.

  Umów się na wizytę

  Zapraszamy na konsultację.

  Refleksologia stóp na co pomaga? 

  Refleksologiczny masaż leczniczy aktywnie wpływa na zdrowie fizyczne i samopoczucie pacjenta:

    • pobudza przepływ energii, krwi i tlenu przez narządy i tkanki całego organizmu
    • pozytywnie wpływa na układ krążenia
    • reguluje pracę układu hormonalnego
    • usprawnia funkcjonowanie układu nerwowego
    • relaksuje, jest antidotum na stres
    • wspiera w walce z bezsennością
    • łagodzi bóle migrenowe, bóle głowy
    • uspokaja umysł, wycisza gonitwę myśli
    • wspiera rehabilitację narządów ruchu, wycisza ból
    • usprawnia perystaltykę jelit 
    • poprawia metabolizm
    • usprawnia działanie narządów zmysłu- oczy, uszy
    • poprzez wpływ na gospodarkę hormonalną i stres poprawia regenerację narządów rozrodczych
    • stanowi znakomitą, bezpieczną terapię w przypadku wspierania ludzi chorych onkologicznie

  Po zabiegu refleksoterapii pacjent doznaje wyciszenia układu nerwowego, głębokiej relaksacji i poczucia regeneracji ciała fizycznego, inne benefity odczuwane są w kolejnych godzinach po zabiegu.  

  Refleksologia stóp jest dla Ciebie jeśli:

    • borykasz się z jakimkolwiek problemem dotyczącym nastroju – stresem, depresją, bezsennością, gonitwą myśli, nerwowością, smutkiem
    • masz kłopoty z układem ruchu- bóle kolan, stawów, barków, szyi, drętwienia dłoni, kręgosłupa
    • masz problem z trawieniem, wypróżnianiem, wzdęciami
    • masz obrzęki i zatrzymaną wodę w tkankach
    • cierpisz na bóle głowy i migreny
    • masz kłopoty na poziomie pracy gruczołów hormonalnych np. przysadka, trzustka, nadnercza, tarczyca, jajniki itd.
    • leczysz choroby układu krążenia
    • chcesz poprawić wygląd skóry, spowolnić procesy starzenia
    • chcesz usprawnić oddech i wydolność płuc
    • chcesz wesprzeć organizm w trakcie innych terapii np przeciwnowotworowych

  Jak przygotować się do zabiegu refleksologii stóp?

  Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Ważne jest wygodne ubranie, umożliwiające komfort w pozycji leżącej. Ważne jest, aby stopy przed zabiegiem były odświeżone, jednak nie należy przed terapią smarować stóp balsamami. 

  Przebieg zabiegu refleksologii stóp

  Ile trwa cała wizyta?

  Wizyta trwa 90 minut. Wizytę rozpoczyna rozmowa z pacjentem, o jego stanie zdrowia, dolegliwościach i przebiegu terapii. Następnie pacjent kładzie się na łóżku zabiegowym i odbywa się zabieg refleksologiczny, terapeuta zgodnie z procedurą stymuluje punkty refleksologiczne. W zależności od potrzeb pacjenta dobierana jest indywidualnie terapia. Po zakończonej stymulacji pacjent odpoczywa do 5 minut leżąc na łóżku. Po zabiegu terapeuta ustala harmonogram spotkań. Pacjent  po terapii może kontynuować swoje codzienne zadania,  jednak korzystniej jest pozostać w wyciszeniu.   

  Ile trwa cała terapia?

  Wizyta w gabinecie refleksologa obejmuje wywiad, zabieg właściwy, relaksację końcową i zalecenia terapeuty. 

  Pojedynczy zabieg refleksologiczny powoduje realną poprawę samopoczucia, największe i trwałe efekty osiąga się w seriach 8-10 zabiegów w odstępach średnio jednego tygodnia. 

  Przeciwwskazania

  Czy refleksologia może zaszkodzić?

  Refleksologia jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, nieinwazyjnym. Nie ma interakcji z lekami, ani konfliktu w przypadku korzystania z innych terapii. 

  Refleksologia nie jest wskazana dla kobiet do 3 miesiąca ciąży. 

  Refleksologia stóp – cena

  Zabieg pełnej refleksoterapii – spotkanie 90 min. 250zł

  Pytania i odpowiedzi

  Jak pobudzić receptory na stopach?

  Nasze stopy to mapa punktów refleksologicznych- terapeuta znając topografię tych punktów uciska je w odpowiedni sposób używając własnych rąk lub  drewnianych narzędzi.

  Po jakim czasie widać efekty po refleksologii?

  Pierwsze efekty- relaksacja, spokojny oddech, czysty umysł – odczuwa się już w trakcie zabiegu.  W zależności od natężenia problemów zdrowotnych zaleca się serię 8-10 sesji i poprawę w różnych aspektach można odczuć już po pierwszym zabiegu. Ugruntowanie efektu i wprowadzenie trwałych zmian wymaga systematyczności w terapii.

  Jakie odczucia można mieć w trakcie zabiegu?

  Czasami występuje potliwość dłoni, stóp lub uczucie gorąca w ciele. W przypadku dużego zablokowania punktów refleksologicznych proces odblokowywania może powodować dyskomfort i krótkotrwały ból. 

  Dla pacjenta w jakim wieku jest polecana refleksoterapia?

  Nie ma ograniczeń wiekowych, zabiegi można wykonywać nowo narodzonym dzieciom jak i osobom w podeszłym wieku. 

  Czy choroby stóp są przeciwskazaniem do refleksoterapii?

  Nie wykonuje się refleksologii w przypadku grzybicy i chorób zakaźnych stóp.

  Czy refleksologia stóp może pomóc przy problemach ze stopą cukrzycową?

  Refleksologia jest znakomitym zabiegiem poprawiającym krążenie krwi w stopach, ale również poprawiającym kondycję całego organizmu. Osoba z cukrzycą może poddać się zabiegowi jeżeli stopy nie mają otwartych ran. 

  Czy refleksologia pomaga na ostrogi piętowe?

  Refleksoterapia jest bardzo skutecznym zabiegiem w przypadku likwidacji ostróg piętowych. 

  Czy refleksoterapia jest sposobem na oczyszczanie i detox?

  Refleksoterapia usprawnia wszystkie procesy metaboliczne w organizmie, przez co uruchamia detoksykację, wydalenie i regenerację na wszystkich poziomach organizmu.

  Czy refleksologia wspiera odchudzanie?

  Refleksologia poprawia przemianę materii i odtruwanie, organizm usprawnia gospodarkę hormonalną, co wspiera odchudzanie i powrót do najlepszej kondycji organizmu.

  Nasz specjalista:

  Czesława Kaczmarek – w 2011r, ukończyła zaawansowany kurs refleksologii stóp – III stopnia w Międzynarodowej Akademii Refleksologii i terapii Meridianowej – The International Academy of Reflexology&Meridian Terapy  IARAMT Poland. Od 2011r. pracuje jako dyplomowany Refleksolog z uprawnieniami do pracy w obiektach medycznych osiągając z ogromną satysfakcją znakomite efekty terapeutyczne u swoich pacjentów.

  W swojej pracy rozszerzyła zakres terapeutyczny o pracę refleksologiczną w obrębie twarzy, oraz o pracę na polu energetycznym jako energoterapeuta.

  Umów się na wizytę

  Zapraszamy na konsultację.