Masaż dźwiękiem Wrocław

masaż misą tybetańską
Home 9 Masaże 9 Masaż misą tybetańską
Terapia misą tybetańską jest zabiegiem działającym na ciało i psychikę, zaliczana jest do udowodnionych naukowo terapii dźwiękiem. Wibracje dźwięku wydobywanego z misy wpływają na umysł człowieka powodując stan głębokiego relaksu, uwolnienie od napięć psychicznych  i stresu. Ciało reaguje na wibracje, a częstotliwości wytwarzane przez misę powodują regulację oddechu, krążenia krwi i pracy organów wewnętrznych, rozluźnienie struktur ciała. Dźwiękiem mis tybetańskich uzdrawiano już wieki temu, wtedy właśnie zauważono dobroczynny wpływ dźwięków i wibracji akustycznych na człowieka.

Obecnie zbadano, jak wibracje mis wpływają na organizm. Zaobserwowano, że dźwięk misy wpływa na częstotliwość fal mózgowych, zmieniając z fali beta- odpowiedzialnej za czuwanie- do fali alfa – stanu relaksacji, a nawet do fal theta głębokiej relaksacji, medytacji, pół snu.  Drgania mis aktywnie wpływają na współczulny układ nerwowy. Nośnikiem drgań w ciele ludzkim jest woda, dlatego patrząc jakie poruszenie powoduje dźwięk misy na wodę, możemy wyobrazić sobie podobne regulujące działanie na wszystkie tkanki i organy człowieka.

Dźwięki misy są słyszalne dla pacjenta- działa to bardzo kojąco i daje świadomość jak ta wibracja przenosi się do wewnątrz.

Jest to wibracja, która wpływa pozytywnie na ciało, umysł i duszę człowieka. Masaż poprawia samopoczucie, osoba prowadzona dźwiękiem w relaks bierze bezwiednie głęboki oddech przeponowy, redukuje stres i natłok myśli.  

  Umów się na wizytę

  Zapraszamy na konsultację.

  Masaż misą tybetańską wskazania

  Masaż misami to jedna z terapii wibracyjnych – generatorem fali dźwiękowej jest misa. 

  Leczniczy masaż dźwiękiem zalecany jest  dla redukcji stresu:

  • stanach depresji, 
  • obniżonego nastroju, 
  • zmienności w nastroju,
  • spadku chęci do życia
  • natłoku myśli
  • problemach z bezsennością 
  • wspiera akceptację i poczucie wartości pacjenta

  Leczniczy masaż dźwiękiem służy również:

  • w rehabilitacji po urazach
  • u osób z bólami stawów, kręgosłupa
  • dla poprawy przewodności nerwowej
  • do poprawienia pracy układu krążenia
  • wspiera prawidłowe trawienie
  • Praca misami jest bardzo dobrze odbierana u osób osłabionych, starszych i u dzieci.

  Masaż dźwiękiem mis jest dla Ciebie jeśli:

  Przede wszystkim potrzebujesz ukojenia na poziomie emocjonalnym i psychicznym, dokucza Ci stres i nie radzisz sobie z codziennymi napięciami. Odczuwasz bóle napięciowe w ciele, potrzebujesz regeneracji.

  Dlaczego relaksacyjny masaż dźwiękiem to najlepsza metoda dla mnie?

  Masaż jest bardzo osobistym spotkaniem ze sobą, daje łagodne ukojenie i poczucie bezpieczeństwa. Nawet w wypadku osób, które podczas masaży relaksacyjnych nie potrafią odstawić na bok spraw bieżących – przy dźwiękach i wibracjach misy – rozluźniają, relaksują ciało i umysł.

  Jak przygotować się do zabiegu

  Do zabiegu najlepiej przyjść bez zbytniego głodu i przejedzenia. Napoić się wcześniej, ponieważ masaż wykorzystuje wodę wewnątrz komórek do rozprowadzania wibracji. Do masażu należy się całkowicie ubrać, to znaczy długie wygodne, przylegające do ciała spodnie typu legginsy, bluzkę z długim rękawem oraz skarpet. Misa musi się łatwo przesuwać po powierzchni, nagie ciało może hamować misę. 

  Przebieg zabiegu

  W trakcie zabiegu pacjent leży na łóżku do masażu na brzuchu. Najpierw terapeuta oczyszcza dźwiękiem misy i innych instrumentów pole w gabinecie.  Po oczyszczeniu następuje właściwy masaż misami dźwiękowymi, najpierw misa jest stawiana na ciele pacjenta i wibracja jest puszczana w kierunku nóg- pacjent odczuwa, w których miejscach wibracja się zatrzymuje, gdzie nie dochodzi, potem wibracja jest puszczana w górę i również tutaj jest  proces diagnostyczny powtarzany. Następnie terapeuta oczyszcza ruchami wymiatającymi biopole wokół pacjenta, czyszcząc również zatrzymane negatywne emocje. Po tym przechodzi do masażu z misą położoną częściowo na ciele pacjenta. Przemasowywanie wibrującą misą ciała  rozpoczyna się od dłoni, wędruje w górę , schodzi w dół na nogi ponownie w górę po drugiej stronie ciała i do dłoni i powrót tą samą drogą do punktu wyjściowego. Po takim masażu odbywa się poruszenie wibracji w trzech rejonach ciała, w trakcie tego etapu zabiegu misy są ustawiane centralnie na każdym z trzech jiao – przestrzeni ciała.  Końcowy etap to zamknięcie aury i jej uszczelnienie.

  Przeciwwskazania

  • niedozwolone jest używanie wibracji u osób z rozrusznikiem serca i innymi tego typu urządzeniami 
  • kobiety do 3 miesiąca ciąży
  • w chorobach Burgera i Raynauda
  • niekontrolowane ciśnienie krwi

  Masaż misami tybetańskimi  – cena

  160 zł za sesję 40-50 min

  Pytania i odpowiedzi

  Jak działają misy tybetańskie?

  Misy wykorzystują wibrację, którą wpływają na wodę w tkankach i komórkach porządkując ich prawidłową pracę, stymulują też pracę naszego mózgu w częstotliwościach relaksu i odprężenia co sprzyja procesom regeneracji i zdrowienia.

  Jak wybrać misę tybetańską?

  Misa tybetańska w tym zabiegu jest narzędziem w ręce terapeuty i to terapeuta dobiera misę do swoich terapii, musi być ona z nim kompatybilna. Terapeuci pracują na swoich misach i nie jest to narzędzie udostępniane innym osobom.

  Umów się na wizytę

  Zapraszamy na konsultację.