Masaż dźwiękiem Wrocław

Obecnie zbadano, jak wibracje mis wpływają na organizm. Zaobserwowano, że dźwięk misy wpływa na częstotliwość fal mózgowych, zmieniając z fali beta- odpowiedzialnej za czuwanie- do fali alfa – stanu relaksacji, a nawet do fal theta głębokiej relaksacji, medytacji, pół snu. Drgania mis aktywnie wpływają na współczulny układ nerwowy. Nośnikiem drgań w ciele ludzkim jest woda, dlatego patrząc jakie poruszenie powoduje dźwięk misy na wodę, możemy wyobrazić sobie podobne regulujące działanie na wszystkie tkanki i organy człowieka.
Dźwięki misy są słyszalne dla pacjenta- działa to bardzo kojąco i daje świadomość jak ta wibracja przenosi się do wewnątrz.
Jest to wibracja, która wpływa pozytywnie na ciało, umysł i duszę człowieka. Masaż poprawia samopoczucie, osoba prowadzona dźwiękiem w relaks bierze bezwiednie głęboki oddech przeponowy, redukuje stres i natłok myśli.
Umów się na wizytę
Masaż misą tybetańską wskazania
Masaż misami to jedna z terapii wibracyjnych – generatorem fali dźwiękowej jest misa.
Leczniczy masaż dźwiękiem zalecany jest dla redukcji stresu:
- stanach depresji,
- obniżonego nastroju,
- zmienności w nastroju,
- spadku chęci do życia
- natłoku myśli
- problemach z bezsennością
- wspiera akceptację i poczucie wartości pacjenta
Leczniczy masaż dźwiękiem służy również:
- w rehabilitacji po urazach
- u osób z bólami stawów, kręgosłupa
- dla poprawy przewodności nerwowej
- do poprawienia pracy układu krążenia
- wspiera prawidłowe trawienie
- Praca misami jest bardzo dobrze odbierana u osób osłabionych, starszych i u dzieci.
Masaż dźwiękiem mis jest dla Ciebie jeśli:
Przede wszystkim potrzebujesz ukojenia na poziomie emocjonalnym i psychicznym, dokucza Ci stres i nie radzisz sobie z codziennymi napięciami. Odczuwasz bóle napięciowe w ciele, potrzebujesz regeneracji.
Dlaczego relaksacyjny masaż dźwiękiem to najlepsza metoda dla mnie?
Masaż jest bardzo osobistym spotkaniem ze sobą, daje łagodne ukojenie i poczucie bezpieczeństwa. Nawet w wypadku osób, które podczas masaży relaksacyjnych nie potrafią odstawić na bok spraw bieżących – przy dźwiękach i wibracjach misy – rozluźniają, relaksują ciało i umysł.
Jak przygotować się do zabiegu
Do zabiegu najlepiej przyjść bez zbytniego głodu i przejedzenia. Napoić się wcześniej, ponieważ masaż wykorzystuje wodę wewnątrz komórek do rozprowadzania wibracji. Do masażu należy się całkowicie ubrać, to znaczy długie wygodne, przylegające do ciała spodnie typu legginsy, bluzkę z długim rękawem oraz skarpet. Misa musi się łatwo przesuwać po powierzchni, nagie ciało może hamować misę.
Przebieg zabiegu
W trakcie zabiegu pacjent leży na łóżku do masażu na brzuchu. Najpierw terapeuta oczyszcza dźwiękiem misy i innych instrumentów pole w gabinecie. Po oczyszczeniu następuje właściwy masaż misami dźwiękowymi, najpierw misa jest stawiana na ciele pacjenta i wibracja jest puszczana w kierunku nóg- pacjent odczuwa, w których miejscach wibracja się zatrzymuje, gdzie nie dochodzi, potem wibracja jest puszczana w górę i również tutaj jest proces diagnostyczny powtarzany. Następnie terapeuta oczyszcza ruchami wymiatającymi biopole wokół pacjenta, czyszcząc również zatrzymane negatywne emocje. Po tym przechodzi do masażu z misą położoną częściowo na ciele pacjenta. Przemasowywanie wibrującą misą ciała rozpoczyna się od dłoni, wędruje w górę , schodzi w dół na nogi ponownie w górę po drugiej stronie ciała i do dłoni i powrót tą samą drogą do punktu wyjściowego. Po takim masażu odbywa się poruszenie wibracji w trzech rejonach ciała, w trakcie tego etapu zabiegu misy są ustawiane centralnie na każdym z trzech jiao – przestrzeni ciała. Końcowy etap to zamknięcie aury i jej uszczelnienie.
Przeciwwskazania
- niedozwolone jest używanie wibracji u osób z rozrusznikiem serca i innymi tego typu urządzeniami
- kobiety do 3 miesiąca ciąży
- w chorobach Burgera i Raynauda
- niekontrolowane ciśnienie krwi
Masaż misami tybetańskimi – cena
160 zł za sesję 40-50 min
Pytania i odpowiedzi
Jak działają misy tybetańskie?
Misy wykorzystują wibrację, którą wpływają na wodę w tkankach i komórkach porządkując ich prawidłową pracę, stymulują też pracę naszego mózgu w częstotliwościach relaksu i odprężenia co sprzyja procesom regeneracji i zdrowienia.
Jak wybrać misę tybetańską?
Misa tybetańska w tym zabiegu jest narzędziem w ręce terapeuty i to terapeuta dobiera misę do swoich terapii, musi być ona z nim kompatybilna. Terapeuci pracują na swoich misach i nie jest to narzędzie udostępniane innym osobom.
Umów się na wizytę
Zadbaj o siebie