Kinesiotaping twarzy

kinesiotaping twarzy Wrocław
Home 9 Masaże 9 Kinesiotaping twarzy
Kinesiotaping estetyczny twarzy jest w ostatnich czasach bardzo popularną metodą odmładzania i profilaktyki anti aging. Historyczne źródła twierdzą, że już Kleopatra stosowała na noc specjalne oklejanie twarzy dla urody. 

Metoda kinesiotapingu znana jest z fizjoterapii, a zastosowana  w estetyce wykorzystuje te same  subtelne mechanizmy. Metoda oklejania plastrami polega na użyciu specjalnych plastrów, charakteryzujących się dobraną odpowiednio grubością, ciężarem właściwym i zdolnością rozciągania, parametry te zbliżone są do charakterystyki ludzkiej skóry. Plastry nie są niczym nasączane, utrzymują się na skórze dzięki specjalnemu klejowi. Skuteczność metody, zarówno w fizjoterapii, jak i estetyce zależy od odpowiedniej aplikacji plastra to jest: dobraniu miejsca aplikacji, kształtu plastra, kombinacji oklejenia, odpowiedniemu naciągowi i okresowi utrzymywania na skórze. Umiejętne oklejenie powoduje “rozklejenie”, stworzenie odpowiedniej fizjologicznej powierzchni między skórą właściwą, a powięzią, powoduje to prawidłowy przepływ krwi- dotlenienie i dożywienie okolicy, redukuje napięcia mięśniowe, przywraca odpowiednio napięcia transgresyjne- utrzymujące tonus skóry, stymuluje prawidłowy przepływ limfy, co niweluje obrzęki limfatyczne, stymulowane są zakończenia nerwowe- przez co okolica pod plastrem jest kontrolowana przez układ nerwowy, układ hormonalny, wspiera redukcję stanów zapalnych i działa przeciwbólowo.

  Umów się na wizytę

  Zapraszamy na konsultację.

  Zobacz również:

  Kinesiotaping na opadające powieki

  W kosmetologii kinesotaping twarzy stał się alternatywą do botoksu, stosowany jest w naturalnych metodach odmładzania. Wielokrotnie używa się oklejania plastrami jako zabiegu podstawowego liftingującego i przeciwzmarszczkowego, poprawiającego jędrność i jakość skóry lub po masażu twarzy, czy akupunkturze twarzy, ale również jako zwieńczenie innych metod, a nawet zabiegów chirurgii plastycznej. 

  Kinesiotaping estetyczny twarzy już po jednym zabiegu daje efekt podniesienia mięśni twarzy- liftingu, zdrowego, promiennego wyglądy, zniwelowania obrzęków twarzy, wypłycenia zmarszczek, wygładzenia zmarszczek mimicznych.

  Oklejanie twarzy plastrami ma również wymiar zdrowotny – wspiera wszystkie nieprawidłowości, bóle, stany zapalne i napięcia w mięśniach twarzowych powstałe z różnych przyczyn.

  Wskazania face taping Wrocław

  Taping twarzy można zastosować w każdym przypadku, ponieważ nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Jest on formą  manualnej terapii twarzy o spektakularnym wyniku.

  Jest nie tylko nie inwazyjny, ale bardzo przyjemny, nie wymaga specjalnego zachowania, oraz ma nieliczne przeciwwskazania.

  Facetaping Wrocław jest dla Ciebie, jeżeli:

  – masz poszarzałą, zmęczoną twarz

  – miewasz obrzęki twarzy, pod oczami

  – chcesz zliftingować twarz

  -chcesz zniwelować drugi podbródek

  – chcesz poprawić owal twarzy

  – chcesz pozbyć się i zminimalizować zmarszczki 

  – chcesz “ponieść” i “otworzyć” oko, opadającą powiekę

  – chcesz wypłycić zmarszczki mimiczne

  – nie lubisz swojej “lwiej zmarszczki”- chcesz się jej pozbyć

  – chcesz się oduczyć marszczenia brwi, czoła – co powoduje zwykle powstawanie i pogłębianie zmarszczek

  – masz napięcia w mięśniach twarzy, bóle

  – zaciskasz zęby, masz bruksizm, zgrzytasz zębami

  Dlaczego Kinesotaping Wrocław twarzy to najlepsza metoda dla mnie?

  Facetaping to przede wszystkim metoda dostępna w każdym stanie zdrowia, nie ma ryzyka powikłań przy ogromnej skuteczności. Jeżeli nie interesuje Cię zmienianie swoich rysów twarzy i nie chcesz korzystać z inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej  jak  botoks, ostrzykiwanie, czy chirurgia plastyczna to metoda oklejania specjalnymi plastrami zadowoli Cię znakomitymi efektami odmładzającymi. Dzięki umiejętnie zaaplikowanym plastrom uzyskasz efekt odmłodzenia, poprawy owalu twarzy, likwidacji zmarszczek.

  Zalecenia noszenia plastrów Kinesio

  W zależności od potrzeb pacjenta i dla uzyskania najlepszych efektów kinesiotaping stosowany jest na różne partie skóry twarzy, w odpowiednich kombinacjach. Stosujemy indywidualnie docięte i ukształtowane plastry. Po naklejeniu plastra klient pozostaje z nim na skórze przez okres od 4 godzin do 8 godzin, czasem do dwóch dni.  Niektóre oklejenia są odpowiednie do pozostania na twarzy w trakcie snu- przez całą noc. 

  Plastry należy też w odpowiedni sposób odklejać- klient zawsze jest przeszkolony- a pierwszy efekt, który może zauważyć po odklejeniu to poprawa  napięcia skóry, podniesienie policzków, powiek, wypłycenie zmarszczek. 

  Jak przygotować się do zabiegu kinesiology taping Wrocław

  Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. W gabinecie skóra twarzy jest oczyszczona, jeżeli oklejania nie poprzedza inny zabieg, masaż, czy akupunktura twarzy to terapeuta rozgrzewa skórę, rozmasowuje i  wykonuje lekki drenaż limfatyczny.   Tak przygotowany klient po rozmowie z terapeutą na temat kierunku terapii zostaje poddany oklejaniu.

  Jak przebiega zabieg oklejania plastrami?

  Pierwszym elementem zabiegu jest diagnoza stanu skóry, mięśni twarzy i wyznaczenie priorytetów dla klienta i kierunku działania. Ustalamy z klientem, czy postępujemy w celu korekty estetycznej twarzy, ujędrniania mięśni, działania przeciwzmarszczkowego, czy taping jako metoda terapeutyczna ma cele prozdrowotne. 

  Omawiamy ilość i częstotliwość spotkań.

  Kolejno twarz jest oczyszczona, przygotowana do zabiegu poprzez rozgrzanie masażem, lekki drenaż limfatyczny.

  Terapeuta następnie wymierza, wycina, modeluje i przygotowuje indywidualnie – plastry do terapii. W tym czasie klient dostaje wycinek plastra na wewnętrzną stronę ręki powyżej nadgarstka, żeby sprawdzić, czy kontakt z plastrem i klejem nie powoduje reakcji alergicznej.

  Ostatecznie plastry są aplikowane, a klient dostaje informację co do postępowania w domu.

  W trakcie jednej wizyty nie stosuje się więcej niż oklejania ⅔ powierzchni twarzy.

  Przeciwwskazania

  Nieliczne przeciwwskazania w tej metodzie to:

  • alergiczny odczyn na jakikolwiek składnik związany z plastrami
  • plastrów nie przyklejamy na zmienioną chorobowo skórę, na rany
  • problemy z układem limfatycznym

  Kinesotaping – cena

  • kinesiotaping jako dodatek do innego zabiegu- drobne oklejenia – 50 zł
  • kinesiotaping jako główna metoda – twarz 150 zł
  • kinesiotaping jako główna metoda – szyja 100 zł
  • kinesiotaping jako główna metoda – dekolt  100 zł
  • kinesiotaping jako główna metoda –  twarz, szyja  230 zł

  Pytania i odpowiedzi

  Jak często oklejać twarz tejpami?

  Kinnesiotaping estetyczny możemy wykonywać dwa razy w tygodniu.

  W jakim wieku można stosować oklejanie plastrami?

  Nie ma znaczenia wiek, plaster na twarzy stosuje się również u dzieci- w celu usprawnienia działania mięśni odpowiednich za mowę czy ssanie, górnej granicy również nie ma. 

  Jak szybko zobaczę efekt?

  Wszystko jest indywidualne, ale u większości klientów już po pierwszej aplikacji są efekty, czasem bardzo spektakularne, np. w rejonie lwiej zmarszczki.

  Jak długo utrzymuje się efekt?

  Młodość naszej skóry i twarzy zależy od wielu czynników, w naszym gabinecie mają Państwo okazję spotkać się z terapeutami, którzy biorą pod uwagę całokształt zdrowia i kondycji organizmu. Dostaną Państwo fachową opinię i ewentualne wskazania, aby efekt estetyczny pracy tejpami utrzymał się jak najdłużej.