Analiza pierwiastkowa włosa

Home 9 Diagnostyka 9 Analiza pierwiastkowa z włosa
Pierwiastkowa analiza włosa jest nowoczesnym, nieinwazyjnym badaniem pokazującym stan zdrowia oraz tendencję do chorób w przyszłości. Wynik analizy pierwiastkowej pokazuje poziomy 29 składników mineralnych- pierwiastków oraz ich wzajemne relacje. Wynik analizy włosów to poziom stanu odżywienia organizmu i jego kondycji. Kompleksowa analiza pierwiastkowa jest stanem faktycznym, wynik nie jest zaburzony np. porannym śniadaniem, czy krótkotrwałym bodźcem, co może znacząco wpłynąć np. na wyniki z krwi. Składu pierwiastków włosa nie zmienimy z godziny na godzinę, dlatego na podstawie analizy pierwiastkowej można wywnioskować o długofalowych procesach zachodzących w organizmie, długotrwałych niedoborach, czy nadmiarach. W badaniu oznaczane są istotne dla zdrowia i gospodarki hormonalnej pierwiastki, tzw. świece zapłonowe decydujące, czy w naszym organizmie wszystkie procesy zachodzą prawidłowo, czy mamy zaburzenia. To właśnie na tej podstawie można określić, że brak lub nierównowaga w poziomie konkretnych pierwiastków może doprowadzić za 2-3 miesiące do osłabienia działania trzustki, tarczycy czy innych ważnych gruczołów, mimo tego, że dziś nie ma jeszcze objawów tych przyszłych chorób. Próbkę włosów badamy również pod kątem pierwiastków toksycznych, które organizm wyrzuca do tkanki, jaką jest włos. Początkowe stadia  zanieczyszczenia tymi szkodliwymi pierwiastkami są niezauważalne w oznaczeniach w krwi, ponieważ najczęściej organizm sprytnie umieszcza je w miejscach najmniej zagrażających dla normalnego funkcjonowania, aczkolwiek już mogą zaburzać fizjologię, wchodzić w reakcje zamiast właściwych składników blokując normalne funkcjonowanie. Wynik analizy pierwiastkowej jest bardzo miarodajny odnośnie do zatoksycznienia i pozwala w porę rozpocząć działania oczyszczające.

       

Umów się na wizytę

Zapraszamy na konsultację.

 Opis badania włosów

W gabinecie lub samodzielnie w domu pacjent pobiera próbkę włosów- dozwolone są włosy z głowy niefarbowane lub odrost, włosy łonowe lub z klatki piersiowej. Do analizy najistotniejsze są włosy z najświeższego okresu, dlatego materiał to zawsze część włosa najbliżej skóry, o długości-1,5 do 2 cm. Włos, jego dłuższa część nie niesie aktualnej informacji. Do analizy potrzeba próbkę włosów o mniej więcej wielkości łyżki stołowej materiału badawczego. Przed pobraniem nie należy świeżo myć włosów, a także używać środków myjących z minerałami w swoim składzie. 

Wskazania – diagnostyka pierwiastkowa włosa

Analizę pierwiastkową włosa można przeprowadzić raz w roku w celach profilaktycznych lub jako badanie uzupełniające w diagnostyce jakiegokolwiek zaburzenia, czy choroby. Analiza pierwiastkowa włosa jest informacją rzetelną o składzie pierwiastków budujących twoje ciało, nie jest zmienna,  tak jak obraz w krwi, która dynamicznie z chwili na chwilę reguluje poziomy składników. 

Analiza pierwiastkowa włosa jest dla Ciebie jeśli:

 -chcesz być pewien, że prawidłowo się odżywiasz

– dbasz o swoje zdrowie i istotna jest dla Ciebie profilaktyka

-masz zaburzenia metaboliczne, insulinooporność, zaburzenia tarczycy, zaburzenia hormonów płciowych

– cierpisz z powodu bólów neurologicznych

– cierpisz z powodu chorób degeneracyjnych

-pracowałeś w warunkach zagrożenia zatruciem pierwiastkami toksycznymi

– chcesz się oczyścić

– dziecko ma zaburzenia neurologiczne i psychiczne

– zbyt szybko się starzejesz

– czujesz otępienie

– masz obniżone libido

– masz nadwagę

– masz nadciśnienie

– masz problemy z płodnością

– jesteś aktywnym sportowcem

– jesteś stale zmęczony

i wiele innych

Dlaczego pierwiastkowa analiza włosa to najlepsza metoda dla mnie?

Metoda jest nieinwazyjna, analiza pierwiastkowa włosa daje odpowiedzi na pytania, których nie da inne badanie, zatem można je uważać za uzupełniające do jakiejkolwiek diagnostyki. Czułość badania pokaże wszystkie zaburzenia w profilu pierwiastkowym i wskaże jakie objawy mogą pojawić się w przyszłości. Badanie pozwoli uchronić się np. przed cukrzycą, osteoporozą, czy zaburzeniami hormonalnymi i układu nerwowego.

Analiza pierwiastkowa włosa – cena

Cena 369 zł za pakiet, w skład którego wchodzą- zestaw do wysłania próbki, wynik badania w formie elektronicznej z poradnikiem, omówieniem  i wskazaniami dietetycznymi oraz suplementacyjnymi.

W wyniku podany jest Twój profil metaboliczny i wskazania co jeść, żeby żyć w pełni zdrowia.

Dodatkowo:

150zł – za dodatkową konsultację wyniku w gabinecie

Pytania i odpowiedzi

Co daje analiza pierwiastkowa włosa?

Analiza pierwiastkowa to badanie realnego stanu poziomu pierwiastków odżywczych – istotnych dla prawidłowego działania układu hormonalnego, nerwowego i całego organizmu oraz poziom pierwiastków toksycznych. Dzięki badaniu można odżywić prawidłowo organizm, niwelując dokuczliwe objawy, lub zapobiegając poważnym chorobom oraz oczyścić organizm ze składników toksycznych.

Co można zbadać z włosa?

Z analizy pierwiastkowej włosa można dowiedzieć się między innymi co nam zaburza prawidłowe działanie organizmu, cenna jest też wiedza na temat tego, w jakim kierunku podąża nasze zdrowie, pozwala nam to zapobiegać, na wczesnym stadium, poważnym chorobom. 

Czy badanie włosa jest wiarygodne?

Badanie jest wysoce wiarygodne, jest to popularne na całym świecie w kręgach medycznych. Wiemy jak bardzo istotne są poziomy pierwiastków toksycznych np. Aluminium na degenerację układu nerwowego, niedobory litu na depresję i bezsenność, zanieczyszczenia pierwiastkami ciężkimi na nowotwory i wiele innych powiązań, a jedynym w zasadzie sposobem na określenie poziomu tych pierwiastków w całym organizmie jest analiza pierwiastkowa włosa- tkanki zapasowej.

    Umów się na wizytę

    Zapraszamy na konsultację.