Próżniowy masaż bańką

Próżniowy masaż bańką twarzy

Masaż bańkami na twarzy jest uznanym od tysięcy lat zabiegiem, dzięki swojej skuteczności, bezpieczeństwu i przyjemnemu wrażeniu jest popularny na całym świecie. Kobiety, ale też mężczyźni stosują tą technikę dla odmłodzenia, i pielęgnacji przez długie lata. Technika pracy bańka na twarzy jest alternatywą dla chirurgii kosmetycznej i botoksu. Ta całkowicie bezbolesna technika delikatnie liftinguje tkanki twarzy dając efekt podciągnięcia. Porusza limfę, poprawia krążenie krwi w mięśniach twarzy, wygładza w zauważalny sposób zmarszczki. Bańki na twarzy działają terapeutycznie w wielu przypadkach chorobowych np. w zapaleniu zatok, i innych miejscowych stanach zapalnych, przy obrzękach oraz symptomach zapalenia nerwu twarzowego. Bańki drenują zastoiny płynów- poprzez co pozwalają pozbyć się chronicznie podpuchniętych oczu – tak zwanych „poduszek”.

Bańki na twarzy dają znakomite efekty na struktury tkankowe w obrębie twarzy. z upływem czasu w naszej powierzchniowej powięzi twarzy gromadzą się odpady metaboliczne oraz zanieczyszczenia z zewnątrz (również skutki ingerencyjnych metod kosmetycznych) , kiedy tak się dzieje ta powierzchowna powięź może stanowić barierę wprowadzającą utrudnienia w prawidłowym przepływie składników odżywczych i produktów przemiany materii między naszą skórą, powięzią i mięśniami.Podciśnienie dzięki bańce znosi tą barierę tworząc przestrzeń umożliwiającą ciału dostęp do składników odżywczych, drenażu i naprawy. Nasza tkanka miękka twarzy ułożona jest w szereg koncentrycznych warstw: skóry, tłuszczu podskórnego, powięzi powierzchownej, mięśnia mimetycznego, głębokiej powięzi twarzy i nerwów twarzy, kanału przyusznego i podpoliczkowej warstwy tłuszczu. Podczas masażu bańką warstwy nieco się dekompresują, relaksują, co wystarczy, aby wprowadzić pozytywną zmianę. Działanie bańką w kosmetyce, która robi po zassaniu powietrza podciśnienie jest nowym doświadczeniem dla ciała, ponieważ twoje ciało jest bardziej zaznajomione z naciskiem, pchaniem, szturchaniem i jedynie terapia bańką daje specyficzną regenerującą płynność. Korzyści z bańki odmładzającej twarz:- wypełnia zmarszczki i łagodzi linie twarzy- rozluźnia mięśnie twarzy i łagodzi napięcie- poprawia krążenie krwi w tkankach twarzy- zwiększa produkcję kolagenu- poprawia elastyczność skóry- redukuje sztywność mięśni związanych z porażeniem nerwu twarzowego- zmiękcza bliznę- pomaga złagodzić paraliż twarzy po udarze / chorobie Parkinsona- drenuje zastój płynu, który powoduje obrzęki- zwiększa drenaż limfatyczny twarzy- poprawia wchłanianie kremów do twarzy- drenuje zatoki i łagodzi stany zapalne zatok- zapewnia lifting twarzy, policzków, zwiotczałej linii żuchwy- bezpieczniejsza alternatywa dla chirurgii plastycznej i botoksu.

Bańki twarzy są również pomocne dla osób, które mają:

– zmarszczki i drobne linie

– kurze łapki, cienie pod oczami

– podpuchnięte oczy

– „nawias” wokół ust

– „jedenaście” między brwiami

– obrzęk twarzy lub obrzęk oczu

– szczęki / opadająca linia szczęki lub „podwójny podbródek”

– zwiotczała skóra, poplamiona skóra

– blada lub sprana cera- skóra mieszana

– blizny i zrosty twarzy- pajączki / popękane naczynia włosowate

– blizny pooperacyjne

– drobne linie i zmarszczki,

– zwiotczała skóra nad górna wargą

– cienkie usta,

– trądzik i blizny po trądziku

– porażenie twarzy, udar mózgu

– przekrwienie zatok, bóle głowy, migreny

– problemy ortodontyczne

– szczękościsk

Jak przygotować się do sesji:

– zabieg na bańkę twarzy trwa około 40/45 minut

– zwiąż długie włosy

– jeżeli to możliwe należy przyjść z czystą twarzą i bez makijażu

– noś luźny wygodny top, który odsłoni się tuż pod kością kołnierza

– Pij dużo wody przed i po sesji

 

Ile zabiegów zaleca się dla uzyskania najlepszych rezultatów?

 

Ta usługa może być relaksującą pojedynczą sesją lub zdrową niechirurgiczną alternatywą dla medycznych liftingów twarzy i zabiegów botoksu. Jak w przypadku każdego leczenia terapeutycznego, wyniki są kumulowane przy regularnym wykonywaniu i mogą różnić się w zależności od osoby.

 

Zalecany przebieg leczenia bańką twarzy obejmuje od 6 do 12 sesji. Początkowo leczenie zwykle wykonuje się 1–2 razy w tygodniu, a następnie zaleca się comiesięczne sesje kontrolne, aby zachować uzyskane wyniki.

 

Początkowo po masażu mogą pojawić się siniaki i zaczerwienienia, które zazwyczaj szybko znikają.

Przeciwwskazania:

Jak każda manipulacja mechanicznym wpływająca na ciało- masaż próżniowy ma też swoje przeciwwskazania. Choroby zakaźne, niewydolność serca, gruźlica, cukrzyca,patologia serca, nowotwory, hemofilia, stany zapalne skóry, ciąża, miesiączka, choroby serca, cera naczyniowa żylaki, padaczka, stwardnienie rozsiane. Nie ma ograniczeń wiekowych do masażu.